Кличко: Унікальну знахідку археологів на Поштовій площі потрібно зберегти

27.02.2015 17:23

Унікальну знахідку археологів потрібно зберегти, - заявив мер Києва Віталій Кличко після відвідування Поштової площі, на якій археологи на великій глибині знайшли частину вулиці середньовічного Києва.

За проектом реконструкції Поштової площі на ділянці між Річковим вокзалом і Володимирським узвозом передбачено будівництво торгового центру. У відповідності з законодавством, на цьому місці перед початком будівництва проводяться археологічні роботи.

Як стало відомо, на глибині близько 7 з половиною метрів були виявлені фрагменти будівель: кілька вінців зрубу і частокіл, між яким проходила колись вулиця.

Археологи підтвердили вік знахідок: знайдені в культурному шарі артефакти відносяться приблизно до 11-13 століття, тобто часів Київської Русі. Вони продемонстрували Кличку останні знахідки: хрестик і дерев'яний жіночий гребінь, зроблений з мореного дуба.

Залишки будівель знаходяться у відносно непоганому стані - вони збереглися під товстим шаром грунту. Над цим місцем в 17-18 століттях знаходилася міська пристань. Не виключено, що поруч під шаром землі знаходяться залишки інших будинків.

«Така знахідка для нас, - сенсація, яка може змінити все наше уявлення про Київ того часу, - пояснив Сергій Тараненко, науковий співробітник Центру археології Києва. - Раніше вважалося, що місто закінчувалось в районі вулиці Боричів узвіз, і ми не очікували знайти тут зруби часів Київської Русі. Тут ми бачимо цілий господарський комплекс - паркани і зруб. Очевидно, на цьому місці знаходилася садиба».

Кличко подякував археологам за надану інформацію і повідомив, що дав вказівку зупинити всі будівельні роботи, які можуть пошкодити виявлені артефакти,  і в найближчі дні , із залученням фахівців, буде знайдено оптимальне рішення для збереження археологічної знахідки.

«Ті, хто не береже свою історію, не мають майбутнього, - заявив мер Києва. - Однозначно ця унікальна знахідка має бути збережена».