Кличко: В столиці вакцинували вже понад 187 тисяч людей

11.06.2021 12:12

В столиці вакцинували вже понад 187 тисяч людей. Із них дві дози вакцини отримали понад 23 тисячі осіб. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн-брифінгу.

"Київ, як і вся країна, продовжує кампанію з вакцинації. Цими вихідними на базі Міжнародного Виставкового Центру знову працюватиме Центр вакцинації від COVID-19. Усього в Центрі вакцинували вже понад 8,5 тисяч людей. Тільки минулими вихідними щеплення отримали 5 тисяч людей. Вакцинувати таку кількість людей вдалося завдяки збільшенню кількості медичних бригад та розмежуванню потоків відвідувачів", - сказав Кличко. 
 
За словами мера Києва, аби пришвидшити темпи вакцинації, міська влада вдосконалює роботу Центру. Так,  з наступних вихідних алгоритм його роботи буде дещо змінений. Відтепер, аби  записатися на щеплення проти COVID-19, потрібно зайти за посиланням на сайт сервісу helsi.me та вибрати бажаний день і час вакцинації. Підтвердження запису надійде  смс-повідомленням. Його потрібно буде показати при вході до пункту вакцинації разом із паспортом та попередньо зареєстрованою заявкою на щеплення у додатку «Дія».
 
"Більше часу процедура вакцинації забирає в тих людей, які не підписали декларацію з сімейним лікарем. Оскільки доводиться заповнювати необхідні документи, витрачається не 7 хвилин, а півгодини. Тому для економії свого часу, перед тим, як іти на щеплення, підпишіть, будь ласка, декларацію з сімейним лікарем", - наголосив Кличко. 
  
Також він нагадав, що з 2 червня у столиці розпочали щеплювати працівників освіти вакциною Comirnati виробництва Pfizer-BioNTech. У центрах вакцинації, які створили на базі 17 навчальних закладів у всіх районах міста, вже щепили понад 20 тисяч працівників сфери освіти столиці. А з 14 червня в столиці розпочнеться вакцинація співробітників законодавчих, виконавчих та судових органів влади центрального, регіонального та місцевого рівнів і органів місцевого самоврядування. 
 
"Загалом у Києві вже вакцинували понад 187 тисяч людей, з них дві дози отримали більш, як 23 тисячі осіб. Це переважно – медики, соціальні працівники, вчителі, залучені до проведення ЗНО, паралімпійці та маломобільні громадяни", - зауважив Віталій Кличко. 
 
Він підкреслив, що вакцину столиця отримує від Міністерства охорони здоров'я України. І вакцинує громадян згідно з дорожньою картою, розробленою МОЗ.  Міністерство розподіляє вакцину, визначає етапність, цільові групи та якою саме вакциною їх щеплюють. З цією дорожньою картою можна ознайомитися на сайті МОЗ України.