Кличко: Я їду до прем'єра вимагати, щоби уряд повернув борги киян

13.11.2014 11:56

На сьогодні заборгованість уряду перед киянами по захищених статтях складає 153 млн грн. У медзакладах столиці склалася критична ситуація. Тож я зараз їду на зустріч до прем'єра, серйозно говорити про те, щоби уряд покрив цю заборгованість. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час засідання Київради.

"На сьогодні заборгованість по захищених статтях складає 153 млн грн. До мене звернувся департамент з охорони здоров'я з тим, що по програмі "Здоров'я киян" заборгованість - 46 млн грн і 24 млн. грн. на гемодіаліз. 416 людей зі штучними нирками щодня повинні отримувати необхідні ліки, а заборгованість на сьогодні така, що постачальники цього препарату вже не дають ліки в кредит. Якщо ліків не буде, завтра 416 людей можуть померти через відсутність фінансування. 20 з них є переселенцями з зони АТО", - зазначив Віталій Кличко.

Мер відзначив, що 18,5 млн грн. - заборгованість за інсулін. А також наголосив, що критична ситуація склалася у медзакладах з виділенням коштів на харчування - 18,7 млн грн. А заборгованість по зарплатах - 5,2 млн грн.

"Я з цими цифрами зараз їду по прем'єра. Сподіваюсь, заборгованість, яка є перед киянами, ми зможемо повернути. Ми повинні вимагати, щоби гроші киян залишалися у Києві, щоби кияни могли себе фінансувати, зокрема і медичну галузь. Це питання невідкладне", - підкреслив мер.

За пропозицією мера до порядку денного сьогоднішньої сесії Київради внесли проект рішення про звернення Київради до Кабміну щодо невідкладного внесення змін до Бюджетного кодексу щодо зарахування до доходів бюджету міста Києва податку на доходи фізичних осіб.