Кличко відкрив фонтан у Наводницькому парку - поряд з пам'ятником засновникам Києва - Кию, Щеку, Хориву і їх сестрі Либіді

14.05.2021 22:05

Мер Києва Віталій Кличко відкрив світловий фонтан у Наводницькому парку - поруч з пам'ятником засновникам Києва Кию, Щеку, Хориву та їх сестрі Либіді.

"Сьогодні ми відкриваємо після ремонту один зі знакових парків Києва – “Наводницький”, де здійснили благоустрій та облаштували світловий фонтан. Відкриттям цього фонтану ми - із завтрішнього дня -  розпочинаємо у Києві сезон роботи фонтанів, які тішитимуть киян та гостей столиці до осені, - сказав Кличко. - Пам'ятник засновникам Києва був встановлений в далекому 1982 році. І з того часу жодного разу тут не здійснювали реконструкції. Ми навели лад - облаштували фонтан, впорядкували територію парку. Я переконаний, що ця локація стане ще одним "магнітом" для киян та гостей столиці", - додав він. 
 
Мер Києва зазначив, що фонтан облаштували за сучасними стандартами. - Динамічні струмені води підсвічуються. Керування водограєм повністю автоматизоване. Є датчики рівня та доливу води, автоматична станція дозування реагентів, які знезаражують воду.  
 
Фонтан – світловий. За допомогою різних кольорів його струмені грають веселкою, що «несе» човен із засновниками Києва над Дніпром. Висота струменів води – до 3,5 м.
 
Також здійснили благоустрій центральної частини Наводницького парку: відновили сходи на центральному вході, очистили парапет набережної та основи пам’ятника  від графіті. Встановили нові лави та урни для сміття, нове покриття з ФЕМ на площі навколо фонтану. Відновили гранітне покриття сходів, що ведуть до фонтану. Влаштували пандус до набережної, новий газон.
 
Загалом за останніх 5 років у столиці реконструювали 8 знакових фонтанних комплексів. Зокрема, фонтани на Майдані Незалежності, унікальні фонтани в акваторії Русанівського каналу. Також у центральній частині міста збудували два нових фонтани - біля пішохідно-велосипедного мосту та фонтан зі скульптурою Архистратига Михаїла - теж на Володимирській гірці.