Кличко взяв участь у публічному відкритті символічної синагоги в Бабиному Яру

14.05.2021 12:57

У День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни мер Києва Віталій Кличко взяв участь у відкритті в Бабиному Яру місця для роздумів (символічної синагоги), що стане одним з елементів Меморіального центру Голокосту.

«Без розуміння уроків минулого жодна нація не має майбутнього. Ми пам'ятаємо трагічні події історії, символом яких став Бабин Яр. І поки живе пам'ять про злочин проти людства, вчинений у Бабиному Яру, поки ми пам'ятаємо кожну його жертву, поки пам'ятаємо історію та робимо висновки з помилок минулого, така трагедія не повториться», - сказав Кличко.

Меморіали жертвам Голокосту є в Ізраїлі, в Польщі, Німеччині, в США. Від сьогодні в Києві теж є один з елементів майбутнього Меморіалу на вшанування пам'яті про загиблих. 

«Наше завдання – не тільки звести будівлю. Головне – наповнити Меморіал змістом і донести до майбутніх поколінь правду і пам’ять про страшну світову трагедію», - наголосив Віталій Кличко.

Символічна синагога - місце для роздумів - спільний проект  меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» та Національного історико-меморіального заповіднику «Бабин Яр». Вона збудована у вигляді дитячої розкладної книжки-панорами. Спроектував унікальну споруду відомий швейцарський архітектор Мануель Герц. 

Над створенням синагоги також працювали: конструктор Ярослав Новицький, конструктор Дмитро Писаревський, художниця Галина Андрусенко, експерт з деревообробки Володимир Редін, головний продюсер проекту Олексій Макухін.

Синагога прикрашена візерунками і текстами молитов, які повторюють традиційний розпис старовинних синагог у Західній Україні, знищених під час Другої світової війни і Голокосту. Стеля споруди прикрашена малюнками у вигляді карти зоряного неба, що відтворює положення зірок 29 вересня 1941 року - у перший день масових розстрілів в Бабиному Яру. Виготовлена вона із сторічної деревини дуба, яку привезли з різних куточків України.