Кличко вшанував пам'ять героїв-ліквідаторів аварії на ЧАЕС: Ми вдячні за ваш подвиг і за вашу відвагу!

26.04.2021 11:38

Мер Києва Віталій Кличко разом з киянами-ліквідаторами аварії на ЧАЕС взяв участь у церемонії покладання квітів до меморіального комплексу «Пам'ятник жертвам Чорнобильської катастрофи», що знаходиться у Святошинському районі столиці. Цей комплекс нещодавно оновили за сприяння міської влади.

«Сьогодні ми вшановуємо пам'ять ліквідаторів страшної аварії світового масштабу. Людей, які ціною власного здоров'я і життя боролися із наслідками техногенної катастрофи, що сталася 35 років тому в Чорнобилі.  Понад 600 тисяч людей тоді взяли участь у ліквідації аварії – боролися з вогнем і розчищали завали. Київ одним із перших долучився до ліквідації наслідків катастрофи. Його рятувальники були задіяні на всіх роботах. І столиця стала тоді новою домівкою для тисяч людей, яких відселили з Чорнобильської зони.  Ми повинні пам'ятати тих, хто захистив нас від смертельної загрози», - наголосив Кличко. 

Він зазначив, що багато ліквідаторів загинули від тієї дози опромінення, яку отримали на ЧАЕС. Хтось втратив близьких у цій трагедії. А більшість тих, хто вижили, мають проблеми зі здоров‘ям.

 Сьогодні в Києві проживає понад 48 тисяч осіб, які постраждали від наслідків катастрофи. І місто робить все, щоб допомогти їм. Зокрема, Київ і цього року  виплатив матеріальну допомогу окремим категоріям киян за програмою «Турбота. Назустріч киянам» до 35 річниці Чорнобильської катастрофи.

Так, одноразову адресну соціальну допомогу – від 600 до 1000 гривень - отримали понад 48 тисяч киян.

«Також зазначу, що столична  влада постійно працює над забезпеченням медичної допомоги ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС. І продовжує надавати квартири чорнобильцям, фінансуючи цю програму за кошти міського бюджету, - сказав мер. -  Ми вдячні за ваш подвиг і за вашу відвагу! І шануємо пам’ять тих, чиє життя забрала Чорнобильська аварія», - підкреслив Віталій Кличко. 

Також мер столиці отримав від Всеукраїнської нагородної ради чорнобильців нагороду «Народний герой Чорнобиля» за допомогу в спорудженні меморіального комплексу та за постійну соціальну підтримку героїв-ліквідаторів і членів їх родин. Нагороду міському голові вручив голова громадської організації «Пожежні Чорнобиля» Іван Ковальчук.