Кличко з мером Флоренції відкрили в центрі італійського міста пам‘ятник Тарасу Шевченку

09.03.2021 14:33

Мер Києва Віталій Кличко разом з мером Флоренції Даріо Нарделлою відкрили в центрі італійського міста пам’ятник Тарасу Шевченку. Бронзову скульптуру українська столиця передала в дар мерії Флоренції.

«Сьогодні, в День народження великого Кобзаря, відбулася символічна подія. - У Флоренції (місті-побратимі Києва) ми відкрили пам‘ятник видатному українському поету  Тарасу Шевченку. Я вдячний нашим італійським друзям і особисто меру Флоренції Даріо Нарделлі за те, що ми нарешті втілили цей проект, над яким разом працювали кілька років», - зазначив Кличко під час церемонії відкриття пам‘ятника. - І тепер італійці та туристи з усіх куточків світу, що після пандемії продовжать відвідувати Флоренцію, бачитимуть тут і частину української історії та культури», - підкреслив мер Києва.
 
Монумент встановили в знаковому місці - в центрі,  неподалік від всесвітньовідомого флорентійського кафедрального собору Santa Maria del Fiore. На площі перед однією з найбільших бібліотек міста Biblioteca delle Oblate.

Автор пам‘ятника, що виготовлений за кошти українських меценатів, - відомий український скульптор Олег Пінчук.

Мер Флоренції зазначив, що сьогодні два славетних міста - Київ та Флоренція - стали ще ближчими в своїй співпраці і побратимстві. 

«Як Київ є столицею культури і мови України, так само Флоренція - столиця культури та мови Італії, - зазначив Нарделла. - Сьогодні, коли ми спільно маємо протистояти пандемії, культура допомагає  відчувати нам свою ідентичність, укріплює духовність і наше побратимство. Тому ми тут сьогодні, на цій події, - заради спільного блага», - наголосив під час церемонії Даріо Нарделла.
 
Нагадаємо, в 2015 році спільними зусиллями Київської міської влади, Посольства Італії в Україні та міжпарламентської групи дружби України та Італії в столиці України, на Володимирській гірці, відкрили пам’ятник італійському поету, що народився у Флоренції, Данте Аліг‘єрі.