Кличко: Безкоштовний тест на коронавірус у столиці можна здати в 71 пункті тестування

19.02.2021 13:04

Безкоштовний тест на коронавірус у столиці сьогодні можна здати в 71 пункті тестування. Про це мер Києва заявив під час онлайн-брифінгу.

"Київ – перший в Україні за рівнем тестування на COVID-19. Сьогодні цей показник у столиці - 207 тестів на 100 тисяч населення, - сказав Кличко. - Ми робимо все можливе, щоб спростити процедуру тестування. Тепер, за направленням лікаря, аналіз на коронавірус можна здати у 71 пункті тестування. Такі пункти створені в амбулаторних комунальних закладах столиці, на базі 42 медзакладів. Підкреслю: аналіз, який кияни здають за направленням лікаря, - безкоштовний" - наголосив мер Києва.

Як зазначив Віталій Кличко, медичні бригади продовжують забирати матеріал для тестування і в пацієнтів удома. - У визначених груп населення і за направленням сімейних лікарів. Зокрема, в людей з інвалідністю та людей похилого віку.

Мер нагадав, що від початку пандемії в столиці працюють окремі бригади швидкої допомоги, що спеціалізуються на викликах до хворих з підозрою на коронавірус. Таких бригад сьогодні в Києві – 25.

Загалом же у столиці щодоби працюють 167 бригад швидкої допомоги вдень та 142 - вночі.

Тільки за останніх два тижні вони здійснили понад 18 200 виїздів. Із них більш, як 1200 були виклики до хворих з підзорю на COVID-19. Госпіталізували з діагнозом коронавірус 242 людини.

"Я вже раніше про це говорив, але нагадаю. Водії швидкої допомоги часто нарікають на те, що водії на столичних дорогах не завжди звільняють смугу руху на вимогу швидкої. Тому вкотре звертаюся до автовласників: викликів у медиків сьогодні дуже багато. А швидка, що мчить на виклик, або везе хворого, - рятує чиєсь здоров’я і життя. Завжди звільняйте шлях для швидкої допомоги!" - наголосив Віталій Кличко.