Кличко про зачеперів: За подібні «розваги» покарання має бути більш суворим

30.09.2020 13:08

Мер Києва Віталій Кличко прокоментував загибель зачепера у київському метрополітені.  Мер наголосив, що екстремали ставлять під загрозу не тільки своє життя, а й безпеку інших пасажирів. Про це він заявив, відповідаючи на запитання ЗМІ під час онлайн прес-конференції.

«Переконаний, за подібні «розваги», що ставлять під загрозу безпеку і самих екстремалів, і інших пасажирів, покарання має бути більш суворим. За статистикою, зачепери - підлітки або чоловіки, від 16 до 24 років. Я звертаюсь до киян: роз’яснюйте своїм дітям небезпечність таких «розваг». Це, насамперед, допоможе врятувати їх життя! Також звертаюся до правоохоронців – посилити контроль за безпекою пасажирів у метрополітені. І оперативно реагувати на дії екстремалів» - сказав Кличко.

Нагадаємо, два дні тому, через те, що на колії виявили тіло людини, метрополітен змінив рух поїздів зеленої гілки.

Загинув так званий зачепер. 29-ти річний мешканець Ужгорода.

Трагедія сталася на Південному мосту - між станціями «Видубичі» та «Славутич».  Працівники метрополітену оперативно відреагували на ситуацію. - Змінили схему руху поїздів між правим і лівим берегами.  

Кличко зазначив, що випадки зачепінгу в метро трапляються, на жаль, часто.

«Екстремали, зазвичай, ховаються на станціях між вагонами потягу. А потім, на відкритій ділянці метро, вилазять на дах вагону. Цей випадок, про який ми говоримо, - єдиний трагічний цього року. В 2017-му в метро загинули двоє зачеперів. У 2014 році – один, - повідомив мер. - У 2020 в метрополітені зафіксували загалом 30 випадків зачепінгу. З них затримали 15 екстремалів. Щодо порушників склали протоколи про адміністративну відповідальність. Щоправда, максимальний штраф, що стягнули, становить одну тисячу гривень. Тому, я переконаний за подібні дії покарання для екстремалів має бути більш суворим»,- підкреслив Віталій Кличко.