Кличко привітав працівників туристичної галузі із Днем туризму

27.09.2020 13:06

Мер Києва Віталій Кличко привітав працівників туристичної галузі із Днем туризму.

«Хочу привітати всіх представників туристичної галузі: туроператорів, гідів, готельєрів, рестораторів із Днем туризму. Зазначу. що багато з вас знайшли можливість зберегти робочі місця, взяти участь у соціальних проектах міста та залишитись на туристичному ринку. Пандемія, що спричинила  економічну кризу, боляче вдарила по індустрії туризму. І сьогодні міська влада, як може, підтримує підприємців, щоб бізнес працював і розвивався», - сказав Кличко.

Він зазначив, що за даними Всесвітньої туристичної організації, через пандемію COVID-19, за попередніми оцінками, світова індустрія туризму втратила понад 70 мільярдів євро лише за І півріччя 2020 року, відновлення туристичного ринку очікується протягом 5 – 7 років.

Для прикладу, надходження від туристичного збору в Києві склали: у 2018 році– 25 млн. грн. (за 12 місяців), у 2019 році – вже 62 млн. грн. (за 12 місяців), У 2020 році – майже 27,5 млн. грн. (за 9 місяців).

«Практично закриті кордони, відсутність виваженої політики щодо уніфікованих норм для туристів – все це нові виклики, які доведеться долати. Але, можна впевнено сказати, що більшість туристичних компаній, готелів та інших учасників турринку Києва вистояли в боротьбі  із загрозою під час пандемії COVID-19 та докладають усіх зусиль щодо промоції нашого міста. Дякую вам за це. І підкреслю: столиця і надалі допомагатиме та підтримуватиме бізнес. - Необхілними рішеннями, пільгами, ефективною співпрацею», -  наголосив Віталій Кличко.