Кличко: Відбулося третє засідання групи експертів-економістів, що працює над планами подолання кризи та підтримки і розвитку бізнесу в столиці

25.09.2020 19:20

Відбулося третє засідання групи експертів-економістів, що працює над планами подолання кризи, спричиненої пандемією, та підтримки і розвитку бізнесу в столиці. В зустрічі взяли участь представники міської влади, експерти групи, представники Європейської бізнес асоціації та Американської торговельна палати.

Так, разом з експертами, представниками бізнесу влада міста визначила кілька найважливіших напрямків подальшої спільної роботи. 

"Пандемія коронавірусу змінила наше життя - в усіх його сферах та завдала значної шкоди бізнесу і економіці. Тому ми маємо працювати системно та докладати всіх зусиль, аби створити сильну та більш інноваційну економіку. Місто вже зробило багато для допомоги та підтримки бізнесу. Але треба зробити більше, - зазначив Кличко. - Наше завдання – напрацювати такі пропозиції, створити такі умови, щоб бізнес і далі працював та розвивався", - додав мер столиці. 
 
Щодо пропозицій, які напрацювала група експертів, перша стосується підприємницької діяльності та компенсації підприємцям по кредитах.

"Ми робимо все можливе, щоб зменшити навантаження на бізнес - навіть за рахунок недоотримання надходжень до міського бюджету. Цього року місто виділило 7 млн гривень на компенсацію відсотків по кредитах для бізнесу", - сказав Кличко.
 
До кінця цього року, завдяки підтримці влади, столичний бізнес сплачує 0,1 % за кредитами та кредитними договорами, що укладені або будуть укладені з банками-партнерами чи уповноваженими банками. Експерти пропонують зберегти таку ж відсоткову ставку і на наступних два роки. Для цього місту необіхдно буде виділити з бюджету 25 млн грн у 2021 році та 75 млн грн у 2022 році. 

Інша пропозиція стосується сплати ПДФО. На сьогодні зі столиці стягують 60 % ПДФО до Державного бюджету, а з інших міст -  40 % .
 
До того ж, за словами експертів, прогнозується, що з 1 січня наступного року фізичні особи зможуть сплачувати ПДФО не за місцем роботи, а за місцем реєстрації. Відтак, Київ  може втратити суттєву частину надходжень. Тому експертна група напрацювали законопроект, який передбачає врівноваження прав Києва з іншими містами - пропонується, аби зі столиці стягували до Держбюджету 40 % ПДФО, а не 60%, як зараз.