Кличко заклав капсулу на місці спорудження Меморіалу пам’яті загиблим киянам – захисникам України

29.08.2020 15:59

Мер Києва Віталій Кличко взяв учать у церемонії закладання капсули на місці спорудження Меморіалу пам’яті загиблим киянам – учасникам антитерористичної операції.

Церемонія відбулася біля приміщення Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого на вулиці Михайла Грушевського. Участь в ній взяли також родини загиблих військовослужбовців та добровольців. 

«Ми схиляємося перед нашими Героями - хто захищав і хто сьогодні продовжує захищати Україну. І шануємо пам’ять тих, хто поклав життя за свободу і незалежність нашої держави. 29 серпня – трагічна дата в новітній українській історії. В цей день, 6 років тому регулярні частини збройних сил Росії, що вторглися до України, обстріляли коридор, яким мали виходити українські бійці з Іловайську. Назва міста Іловайськ стала синонімом слова пекло», - сказав Кличко. 

Він зазначив, що за понад шість років війни з Росією за незалежність - на Сході нашої держави боролася 31 тисяча киян. Та, на жаль, загинули 398 героїв. 

«І наш спільний обов’язок -  віддати нашу шану і увіковічнити пам’ять про наших полеглих героїв-захисників.  Міська влада бере зобов’язання спорудити Меморіал пам’яті загиблим киянам – захисникам. І сьогодні ми заклали капсулу на місці, де буде майбутній Меморіал», - підкреслив мер столиці. 

Також біля Михайлівського Золотоверхого собору відбулася поминальна панахида  за загиблими героями-захисниками. Разом з киянами Віталій Кличко вшанував пам’ять воїнів та поклав квіти до стіни пам‘яті полеглих захисників України в російсько-українській війні.