Кличко: Відбулося друге засідання групи експертів-економістів, що працює над планами подолання кризи та підтримки і розвитку бізнесу в столиці

13.08.2020 19:50

Відбулося друге засідання групи експертів-економістів, що працює над планами подолання кризи, спричиненої пандемією, та підтримки і розвитку бізнесу в столиці. Про це Віталій Кличко написав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

За його словами, разом з експертами, представниками бізнесу влада міста визначила кілька найважливіших напрямків подальшої спільної роботи. 

«Перший - оперативний - стосується підготовки до нового начального року в столичних школах. Звісно, місто вже зробило багато для того, аби учні сіли за парти 1 вересня. Та щоб мінімізувати ризик захворюваності серед школярів і педагогів. Експерти надали ще кілька слушних пропозицій, які ми разом опрацюємо і будемо реалізовувати», - повідомив Кличко. 

Другим, теж важливим напрямком, визначили оптимізацію роботи комунальних підприємств столиці. А також - приватизацію окремих об’єктів, що дасть змогу залучити кошти в бюджет міста.

«Обговорили з експертами і кілька рішень щодо стимулювання роботи малого та середнього бізнесу під час обмежень. Хочу зауважити, що в цьому напрямку місто вже зробило чимало. Ми ухвалили рішення про символічну сплату пайової участі в 1 гривню для літніх та сезонних майданчиків кафе та ресторанів. А також – для бізнесу, що працює у засобах пересувної та сезонної торгівлі, - зазначив мер. - Нещодавно Київрада ухвалила ще одне важливе рішення.  До 31 грудня місто компенсуватиме підприємцям 99 відсотків від суми процентів за кредитними договорами. – Тими, що укладені, або будуть укладені з банками-партнерами чи уповноваженими банками. Тобто, бізнес столиці до кінця 2020 року зможе кредитуватись під 0,1 відсотка річних», - наголосив Віталій Кличко.