Кличко звернувся до прем’єр-міністра щодо удосконалення нормативної бази для боротьби із самочинним будівництвом

15.10.2019 15:32

Мер Києва Віталій Кличко під час наради в кабінеті міністрів щодо виконання функцій архітектурно-будівельного контролю та реагування на можливі порушення звернувся до прем’єр-міністра Олексія Гончарука сприяти удосконаленню нормативної бази для ефективної боротьби з самочинним будівництвом.

Прецедентом для обговорення цього питання став факт самовільного будівництва на даху будинку в центрі столиці - на вулиці Софіївській, 1.

“Необхідним для попередження та вчасного реагування на подібні ситуації є внесення змін до порядку архітектурно-будівельного контролю в частині доступу інспекторів ДАБК на об’єкт. А також - спрощення процедури вручення ними приписів та вимог. Важливим є і посилення відповідальності за самочинне будівництво, - зазначив Кличко. - Необхідно надати реальні, а не консультативні повноваження архітектурно-містобудівним радам хоча б міст-мільйонників у частині погодження проектів. А також потрібне визначення на рівні постанови уряду порядку знесення об`єктів самочинного будівництва за рахунок бюджетів місцевого самоврядування із подальшою компенсацією за рахунок винних осіб”, - наголосив Віталій Кличко.

Будинок по вул. Софіївська, 1 не є пам’яткою, проте знаходиться на території охоронної зони Софійського собору - пам’ятки національного значення та пам’ятки ЮНЕСКО. Міські служби з 29 серпня 2019 року намагалися отримати доступ до об’єкту, проте їм його не надали. 

“До сьогодні жодного сприяння ДАБІ України із цього питання місто не отримало”, - підкреслив мер Києва.

Разом з тим, Комунальне підприємство “Київблагоустрій”, за підтримки поліції, розпочало демонтаж  незаконно зведених конструкцій.

Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві здійснює відповідні перевірки, аби з’ясувати винного в інциденті та яких збитків завдано місту. 

За результатами перевірок та за висновками комісії, відповідний позов спрямують до суду.