Кличко про своє звільнення – уряд зробив крок до запровадження двовладдя в Києві

04.09.2019 17:48

Мер Києва Віталій Кличко переконаний, що подання Кабінету міністрів про його звільнення з посади голови КМДА є кроком до запровадження в столиці двовладдя.

“Сьогодні уряд схвалив подання Президенту про звільнення Віталія Кличка з посади голови КМДА. Тепер рішення за главою держави. – Він повинен підписати або відхилити подання Кабінету міністрів. Тобто, уряд зробив крок до того, щоб в столиці таки було запроваджене двовладдя. А по суті – пряме президентське правління, – сказав Кличко. - Про наміри урізати повноваження обраного мера Києва  Офіс Президента заявляв давно. Зокрема, особливо спритним був його глава Андрій Богдан.  Ще раз підкреслю що відбувається. – Такими діями киян намагаються позбавити права обирати владу міста.  І це - неконституційно, недемократично та суперечить суті самоврядування”.

За словами мера Києва, йдеться не про Кличка особисто. Йдеться про знищення місцевого самоврядування. 

“І не тільки в Києві. Київ – перша ластівка”, - переконаний Кличко.

За його словами, спроба таким чином змінити владу в столиці  – незаконна. Кличко нагадав, що в 2003 році Конституційний суд чітко визначив, що головою КМДА може бути призначена тільки особа, обрана київським міським головою. Тобто, людина, яку обрали мешканці столиці.

«Аналогічна норма є і в статті 141 Конституції України - про те, що міський голова має очолювати виконавчий орган Київради. Сьогодні це – КМДА, - підкреслив мер столиці. - І, діючи таким чином, киян сьогодні хочуть позбавити права обирати владу в своєму місті. У жодній європейській країні, жодному європейському місті владу не призначають. Її обирають люди”, - зазначив київський міський голова.

Він також нагадав, що 28 серпня 51 народний депутат України звернувся до Конституційного суду, аби той ще раз розтлумачив норми Конституції в частині здійснення місцевого самоврядування в столиці. 

“Я вже неодноразово говорив, що проти мене розгорнута широка кампанія з дискредитації. Брехливі сюжети на одному з загальнонаціональних каналів, надумані провадження проти мене.  Скажу одне: я, як обраний киянами мер, буду і надалі працювати і втілювати ті зміни, що ми розпочали в столиці. Це чимало проектів, що сьогодні в стадії реалізації, і які я обіцяв киянам втілити. Кличка можуть звільнити тільки кияни, які на виборах обрали його міським головою, і поклали відповідальність за зміни і перетворення в столиці!” - наголосив Кличко.