Кличко подав позов до суду на канал 1+1: Проти мене розгорнута широка кампанія з дискредитації. І я буду захищатися законними методами

26.07.2019 13:16

Мер Києва Віталій Кличко та його брат Володимир подали позов до суду на канал 1+1. Про це Віталій Кличко заявив на прес-конференції в Києві. За словами мера столиці, ні дня не проходить щоб один з найрейтинговіших каналів не згадав його недобрим словом. 

«Проти мене розгорнута широка кампанія з дискредитації. Це - й інформація про якісь надумані провадження проти мене. Які, до речі, ініціюють соратники Януковича. А також ні дня не проходить, щоб один з найрейтинговіших каналів не згадав недобрим словом київського мера.  

Як уже говорив, я захищатиму свою честь і гідність у суді. Я і мій брат подали позов до суду на канал 1+1, який поливає нас брудом. На мені вирішили не зупинятися – добралися і до Володимира, - сказав мер. - І як можна говорити про незаангажованість каналу, коли його керівник є не тільки представником політичної сили, а його називають одним з претендентів на голову КМДА? Так от, мені байдуже на різних претендентів і їх амбіції, але очорняти мою репутацію я не дозволю. Я багато на неї працював. Тому буду захищатися законними методами. Про наступ на свободу слова тут не йдеться», - заявив Віталій Кличко. 

Він навів кілька прикладів маніпуляцій. Один з них – викривлення інформації щодо вартості нового пішохідно-велосипедного мосту. 

«Сам міст не коштує 400 мільйонів! Це сума за кілька проектів. Міст, як і заявляли, коштував 270 мільйонів. До того ж, зазначу, ми розрахувалися ще тільки за матеріали і конструкцію. Із 400 мільйонів місто заплатило поки що 210. Інші ж кошти – на рахунках столиці!», - наголосив Віталій Кличко.

Він підкреслив, що одразу після завершення будівництва міська влада звернулася до Інституту судових експертиз і КРУ, аби перевірили відповідність вартості заявлених матеріалів і робіт. Також після публікацій у ЗМІ всі витрати перевіряє НАБУ. І місто чекає на висновки. 

Також мер зазначив, що розповсюджується чимало маніпулятивної інформації щодо будівництва Шулявського мосту.  

«Роботи там відбуваються за графіком. Але хочу наголосити. Так, у нас є головний виклик. Питання зі знесенням 5-го цеху. Яке, я переконаний, затягується навмисне. Більше року спільних нарад і численних звернень до уряду та фонду Держмайна не вирішують цієї проблеми. Складається враження, що для фонду Держмайна ринок секонд-хенду, який знаходиться в цеху, більш важливий, ніж повноцінна, вчасно збудована розв’язка. Або справа дещо в іншому - в приватизації «під шумок» всього заводу, "паровозом" якої намагаються зробити місто. Доведеться, мабуть, звертатися до Президента з цього питання», - наголосив мер столиці.