Кличко нагородив кращих медсестер столиці

08.05.2018 16:12

Підвищення соціальних стандартів для медичних працівників столиці, та поліпшення рівня надання медичних послуг – один з пріоритетних напрямків роботи столичної влади.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час нагородження переможців конкурсу «Краща медична сестра  Києва 2018 року». У фіналі, який проходив на базі  Київського медичного коледжу, брали участь 13 кращих медичних працівниць, які пройшли перший тур змагань в районах столиці. Переможниця поїде у вересні в Харків на Всеукраїнський конкурс. 

«Я хочу подякувати за роботу всім присутнім тут медичним працівникам. За ваш професіоналізм, вашу енергію і відданість професії. Вам люди довіряють найцінніше, що в них є - своє здоров’я і своє життя,  - підкреслив мер. -  Так, я знаю,в яких умовах ви працюєте. Ви гідні кращого - і в умовах праці, і в її оплаті. Сьогодні столична влада робить все можливе, аби підвищити престиж професії медичної сестри», - відзначив Кличко.

За його словами, в медичних закладах столиці працює майже 19 тисяч медичних сестер та медбратів. І сьогодні медичним закладам Києва бракує майже 6 тисяч медиків. Аби підвищити рівень життя працівників медичних закладів у 2017 році столична влада встановила середню муніципальну надбавку до зарплатні у розмірі майже 26 відсотків. І середня зарплатня становила понад 7 тисяч гривень. Цього ж року вдалося  збільшити надбавку до майже 32 відсотків. І сьогодні середня зарплатня медичних сестер у Києві значно вижча, ніж по країні.

«Але, ми розуміємо, що цього недостатньо. І будемо й далі підвищувати соціальні стандарти для фахівців, які кожного дня рятують людські життя,  - заявив Кличко. - Минулого року курси підвищення кваліфікації пройшли майже 4 тисячі столичних медсестер та медбратів. І цього року ми продовжуємо тренінги. Я ще раз дякую вам за вашу працю», - сказав мер.

Кличко відзначив, що цього року у лікарні столиці продовжать закуповувати нове обладнання, ремонтувати приміщення медзакладів. Мер Києва наголосив, що для столичної влади реформування сфери охорони здоров’я є одним з пріоритетів.  Він підкреслив, що видатки на медицину в бюджеті столиці цьогоріч суттєво збільшені і становлять 9,1 млрд грн.