Кличко: Кияни, яким відключили гарячу воду, стали заручниками відносин між "Київенерго" та НАК "Нафтогаз"

16.06.2017 20:50

Кияни, яким відключили гарячу воду, стали заручниками відносин між "Київенерго" та НАК "Нафтогаз України". Про це заявив мер Києва Віталій Кличко в ефірі телеканалу Newsone, коментуючи ситуацію з відключенням гарячої води в столиці. На сьогодні понад 2 тисячі будинків, 39 лікарень, 163 дитсадки, 123 школи на Троєщині, в частині Подільського та Оболонського районів відключені від гарячого водопостачання.

«31 травня я звернувся до уряду щодо запровадження мораторію на відключення об’єктів теплопостачання. 8 червня профільний комітет  Верховної Ради підтримав нашу пропозицію, - відзначив Кличко. - Ми очікуємо, що наступного тижня питання зрушить з місця і впевнений, що велика частина заборгованості  - а це оплата за субсидіями – за рішенням кабінету міністрів буде погашена», - наголосив мер.

Відключення ТЕЦ 6, яка забезпечує частину Києва гарячою водою, здійснене дочірнім підприємством НАК «Нафтогаз» «Укртрансгаз» у зв’язку із заборгованістю «Київенерго» за транспортування природного газу.

Сума боргу перевищує 370 млн грн., з яких 108 млн грн – непрофінансовані з державного бюджету субсидії та пільги. Загалом борг «Київенерго» за спожитий газ складає 3,5 млрд, із яких 2,2 мільярди гривень – борги держави.