Кличко: До кінця весни наступного року ми плануємо здійснити реконструкцію легендарного стадіону "Старт"

15.06.2017 14:13

Мер Києва Віталій Кличко дав завдання завершити всі юридичні питання, які стосуються повернення стадіону "Старт" у власність міста, розробити проект його реконструкції та здійснити всі роботи, щоб відкрити оновлений стадіон вже до кінця весни 2018-го року. Про це Віталій Кличко заявив під час виїзної наради з главами районів щодо об'єктів реконструкції у столиці.

"Зараз ми знаходимося на легендарному стадіоні «Старт». Тут у серпні 1942 року відбувся футбольний «Матч смерті» між командою «Старт» та німецькою «Flakelf», - зазначив Кличко. - Складно уявити, що цей легендарний об’єкт, який був побудований у 30-х роках минулого століття, міг бути знищений. У 2010 році землю стадіону відвели для будівництва житлового комплексу. «Битва» за «Старт» велася 7 років. І ми разом з громадськістю змогли відстояти цей об’єкт", - наголосив мер Києва.

Він додав, що у лютому цього року Вищий господарський суд остаточно повернув спорткомплекс киянам. Наразі право власності на земельну ділянку зареєстроване за Київською міською радою, а цілісний майновий комплекс стадіону "Старт" найближчим часом буде переданий Фондом держмайна на баланс Київської міської ради.

Під час інспекції Кличко ознайомився з попередньою концепцією реконструкції стадіону та дав завдання проектантам разом з Федерацією футболу України також обговорити необхідну кількість місць на трибунах та передбачити місця для підземного паркування. "Вже наступного року ми проведемо реконструкція стадіону «Старт», і я дав завдання завершити її до кінця весни 2018-го. Переконаний, що після завершення робіт цей стадіон перетвориться на один з провідних центрів столиці для занять спортом", - зазначив мер столиці.