Кличко: Я пропонуватиму поширити досвід Києва і відкрити в інших містах України Центри обробки даних

27.01.2017 21:25

Як голова Асоціації міст України буду пропонувати реалізовувати досвід Києва та відкрити в інших містах України Центри обробки даних. Про це в ефірі телеканалу «Київ» заявив мер Києва Віталій Кличко.

Кличко зауважив, що Київ – перше місто в Україні, де в рамках запровадження системи Smart City відкрили такий Центр. Мер Києва зазначив, що робота Центру охоплює і програму «Безпечне місто». В столиці вже встановлено майже 4 тисячі відеокамер, які дозволяють здійснювати фото та відеофіксацію порушень. Крім того, наголосив мер Києва, камери дозволяють розпізнавати номери на автівках та контролювати роботу комунальних служб, а згодом запрацює і система розпізнавання обличь. «Наше завдання -  щоб Київ був безпечним. І система обробки даних - одна із ключових складових, щоб безпека була на найвищому рівні», - сказав Віталій Кличко.

Київський міський голова зауважив, що така система працює в багатьох містах світу. «Аналогів Центру, який ми відкрили, немає в Україні. Ми дуже раді, що стали першими. І готові співпрацювати з іншими містами. Як голова Асоціації міст України я буду пропонувати реалізовувати такий проект по всій країні», - зазначив мер Києва.

Віталій Кличко також наголосив, що Київ продовжує впроваджувати новітні технології в управлінні містом. Зокрема, цього тижня мер проконтролював роботу контактного центру 1551 та особисто телефоном поспілкувався з киянами, які звернулися до центру. Кличко нагадав, що минулого року до контактного центру надійшло понад 2,5 млн звернень і 70 відсотків з них позитивно вирішені. «Для нас головне не лише дізнатися про проблеми киян, а оперативно і ефективно їх вирішити», - підкреслив столичний голова.

Віталій Кличко додав, що столична влада запроваджує додаткові сервіси «Інформування киян», «Пошук загублених речей», інформаційно-довідковий ресурс «База знань», на якому можна отримати відповіді на найбільш поширені питання щодо роботи комунальних служб, тарифів, сплати комунальних послуг та інші.