Кличко: Підготовчі роботи для реконструкції БСА тривають. І за три роки мешканці Дарницького району позбавляться неприємного запаху

28.10.2015 15:11

Мер Києва Віталй Кличко оглянув, як тривають підготовчі роботи для проведення повної реконструкції Бортницької станції аерації, і подивився, як проходять випробування з утилізації мулу з виробництвом на його основі біопалива.

"Ми перебуваємо на Бортницькій станції аерації, де розпочався перший етап підготовки до реалізації проекту реконструкції БСА спільно з японською стороною. Нам потрібен ще рік на узгодження документації і проведення підготовчих робіт. І протягом трьох років ми реалізуємо перший етап проекту, коли мешканці навколишніх районів вже зможуть відчути відсутність викидів сірководню - того неприємного запаху, який сьогодні є у Дарницькому районі", - зазначив Віталій Кличко.

На сьогодні на 5-му пусковому комплексі БСА відбувається прокладання тимчасових інженерних мереж; знесення та пересадка зелених насаджень; гідронамив території; нарощування дамб каскаду №5 на мулових полях №2, для складування мулу. Планується, що всі підготовчі роботи будуть завершені до кінця 2016 року.

Мер також відзначив, що проблема утилізації відходів на Бортницькій станції аерації стоїть гостро. Це питання екології, а отже - здоров'я киян. Для вирішення цієї проблеми місто залучає різні проекти і компанії.

Так, на БСА сьогодні запустили установку БМ-1, яка утилізує мул і виробляє на його основі альтернативне рідке паливо Біомазут. Проект розробила одна з компаній спільно з міськадміністрацією.

"Ми щойно побачили нові технології згоряння біомулу. Вони дають можливість практично повного згоряння і утилізації мулу на БСА. А, з іншого боку, ми отримуємо джерело енергії, яке можна використовувати в міських потребах. Зараз проходять тестові випробування. Протягом місяця-двох ми зможемо чітко сказати, наскільки ці технології ефективні", - зазначив Віталій Кличко.
 
Він зауважив, що мулові поля на Бортницькій станції аерації несуть екологічну загрозу. "У попередні роки були неодноразові прориви на мулових полях, і кидали всі сили та кошти, щоби упередити екологічну катастрофу. Якщо нові технології себе виправдають, це буде також одним з кроків в напрямку екологічної безпеки у місті", - резюмував мер Києва.