Віталій Кличко прозвітував про рік діяльності на посаді мера

09.07.2015 13:27

Віталій Кличко прозвітував киянам про рік діяльності на посаді мера Києва. Про те, що зроблено і що робиться у сфері соціального захисту, охорони здоров'я, освіти, транспорту, житлово-комунальних послуг, а також як столична влада бореться з корупцією, незаконними забудовами та МАФами, наводить лад у місті та модернізує його.

"Протягом останнього року ми працювали, щоб створити основу для того, аби Київ став по-справжньому європейською столицею. Вважаю, що в цих вкрай непростих умовах нам вдалося зробити чимало. Зміни почалися і ми їх будемо продовжувати. Головне - ми рухаємося в правильному напрямку!" - підкреслив Віталій Кличко. 

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

Вперше в Києві збільшили видатки на соціальний захист на 2,4 млрд грн, на цільові соціальні програми столиці - на 510 млн грн.

Зупинили безконтрольне зростання цін на хліб. Відкрито 163 точки соціального хліба по всьому місту. До кінця року їх буде 200. Завдяки цьому кияни можуть купити хліб за найнижчою ціною в Україні - 4 грн 05 коп.

Якщо в минулому кількість людей, на яких поширювалася програма «Турбота», становила близько 85-ти тисяч киян, то сьогодні це більше мільйона мешканців столиці.

Сьогодні держава перестала фінансувати пільговий проїзд. Столична влада знайшла кошти, щоб зберегти пільги на проїзд для пенсіонерів, інвалідів, учасників АТО та інших незахищених категорій.

МЕДИЦИНА

Цього року міська влада знайшли можливість виділити більше 150 млн грн. на реконструкцію, а також 26 млн грн на сучасне обладнання для медустанов.

Ми реально вирішуємо проблему лікування туберкульозу, яку в минулому замовчували. Сьогодні ефективність лікування туберкульозу в Києві наближається до рекордних по Україні показників - 95%. Ще в минулому році цей показник дорівнював 35%.

Багато хто пам'ятає брак інсуліну торік. Ми вирішили цю проблему. Забезпечення киян препаратами інсуліну зросло майже на 33 млн грн. І становить 91,5 млн грн.

У столиці почали продаж соціальних ліків. Тепер кияни можуть купувати 210 найменування ліків за найнижчими в Києві цінами.

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Київська влада зробила все, щоб той єдиний тариф, який залежить від міста, не підвищився. Квартплата залишилася незмінною!

Але зі зростанням інших тарифів ми не збираємося миритися. І запросили міжнародних аудиторів, які вже перевіряють монополістів, щоб встановити обґрунтованість вартості тарифів.

Цього року ми домоглися від монополістів установки 4000 лічильників тепла на київських будинках. Ще одна тисяча буде встановлена ​​за рахунок столичного бюджету.

Щоб заощадити витрати киян на опалення, сьогодні триває ремонт 17 кілометрів опалювальних мереж.

Вперше в Україні ми почали покращувати якість водопровідної води. Як ми і обіцяли, ми почали встановлювати європейське обладнання на водопровідних станціях столиці. Зараз 60 000 киян користуються водопровідною водою питної якості, яка очищується без хлору. Це перша станція. До кінця року їх буде запущено ще три: «Оболонь-1», «Корчувате», «Троєщина». Чисту воду з-під крана отримають ще 120 тисяч киян. І наша мета - вода питної якості в кожній квартирі Києва.

У 2015 році ми виділили 65 млн грн для термосанації будівель.

У порівнянні з 2013 і 2014 роками ми виділили в 24 рази більше коштів на заміну та модернізацію ліфтів у житлових будинках. До кінця року замінимо 100 ліфтів у Києві.

ОСВІТА

До 1 вересня у Києві відкриються 2 дитячі садки та 2 школи, один сучасний дитсадок на Позняках відкрили раніше.

Залучили 4,5 млн євро іноземної допомоги для реконструкції понад 30 дитячих садків столиці. За цей рік створено 74 додаткові групи для дошкільнят. 

На будівництво та реконструкцію навчальних закладів виділено 230 млн грн.

Ми закладаємо в бюджет наступного року гроші для муніципальних надбавок педагогам.

БОРОТЬБА З КОРУПЦІЄЮ

Аудит всіх міських підрозділів виявив порушень на загальну суму понад 500 млн грн. Ми передали 102 справи правоохоронцям, звільнили 327 чиновників міськадміністрації, включаючи 47 керівників комунальних підприємств. За фактами було відкрито 41 кримінальне провадження.

Наше завдання - побудувати настільки прозору систему витрачання бюджетних коштів, при якій для корупції не залишиться лазівок. Тому ми зробили  відкритою фінансову інформацію, запустивши «Відкритий бюджет» і «Електронні торги», відкрили весь документообіг київської мерії, а також двері для всіх охочих потрапити в приміщення КМДА.

БЕЗПЕКА І ПОРЯДОК

Ми вже прибрали 4000 МАФів і продовжуємо це робити. У цій боротьбі ми стикаємося з жорстким опором криміналітету, який блокує роботу, загрожує співробітникам комунальних служб.  Але нас це не зупинить. Ми наведемо порядок!

Ми почали зносити незаконні будови. На місці деяких з них, як наприклад, на Ленінградській площі, вже облаштований сквер.

Провели аудит і створили портал, де кожен киянин може перевірити законність того чи іншого будівництва.

Прибрали з вулиць міста 15 нелегальних газових комплексів. І це тільки початок.

ІНФРАСТРУКТУРА ТА БЛАГОУСТРІЙ

Показник ремонту доріг збільшився в 2 рази. До кінця року ми відремонтуємо також 500 міжквартальних проїздів.

Ще один важливий для європейського міста проект - велодоріжка Троєщина-Європейська площа протяжністю 22 кілометри, яка відкриється цього літа.

Для безпеки киян на вулицях міста ми залучимо 750 млн грн інвестицій у модернізацію вуличного освітлення.

На місцях незаконних будівництв і МАФів з'являються нові сквери та парки. До кінця цього року відкриємо 44 парків і скверів, з них 15 - нові, інші - відремонтовані і облаштовані. До Дня Незалежності запустимо після реконструкції велику пішохідну зону на Поштовій площі.

Як я і обіцяв рік тому, ми повернули місту стадіон «Старт» і велотрек «Авангард», де повним ходом йде реконструкція. Вже цього року на велотреку проходитимуть змагання.

ТРАНСПОРТ

У 2015 році ми відремонтували більше 100 одиниць рухомого складу наземного міського транспорту. І отримаємо ще 70 одиниць нової техніки.

Найближчим часом встановимо 56 електронних табло на зупинках громадського транспорту, запустимо автоматизовану систему підрахунку пасажиропотоку. 

Спільно зі Світовим Банком розробили нову транспортну систему міста Києва, щоб поліпшити роботу наземного транспорту в столиці. Також буде введено 8 нових тролейбусних маршрутів, ліквідовані дублюючі маршрути.

КП «Київський метрополітен» відновив 22 і було модернізовано за програмою за участю Японії 95 вагонів рухомого складу, зроблений капітальний ремонт 14-ти ескалаторів.

МОДЕРНІЗАЦІЯ МІСТА

Ми переходимо до сучасних технологій управління містом, без яких Київ не зможе стати європейською столицею - системи «Smart-City».

Нещодавно у столиці представили перший в Україні «Відкритий бюджет». Тепер кожен киянин зможе онлайн перевірити витрати і доходи міського бюджету - від району, ЖЕКу, до школи, де навчається його дитина.

Інвестори, які хочуть вкладати гроші в Київ, можуть сьогодні брати участь в абсолютно відкритих онлайн-тендерах.

Ще одним успішним кроком став безкоштовний Wi-Fi на станціях метро. Поки на п'яти центральних, але ми продовжуємо над цим проектом працювати. Wi-Fi буде у всьому київському метро.

ІНВЕСТИЦІЇ

Якщо в 2014-2015 роках столична влада залучила 1,5 млрд грн інвестицій.

Для поліпшення інвестиційного клімату час узгодження інвестпроектів скорочено в 5 разів! Сьогодні всі узгодження займають не більше 90 днів. Було півтора роки.

****

Наша країна буде сильнішою, якщо кожне місто зможе самостійно вирішувати, на що витратити свої гроші.

В умовах тотальної нестачі фінансових коштів для Києва працює дискримінаційна норма, коли ми змушені віддавати 60% податку на доходи фізичних осіб з київського бюджету до державного. При тому, що інші міста України віддають 40%. Я вважаю це дискримінацією. Нам не треба привілеїв, але умови мають бути рівними!

Ми разом міняємо наше місто. Крок за кроком, реальними справами. Щоб зміни побачив і відчув кожен.

Українці заслуговують на столицю, якою зможуть гордитися.