Кличко: Всі київські будинки мають бути забезпечені лічильниками тепла. І більшу частину витрат повинні взяти на себе монополісти

17.03.2015 15:31

Завдання номер один, над яким треба працювати, - щоб до початку нового опалювального сезону всі київські будинки були забезпечені лічильниками тепла. І більшу частину витрат повинні взяти на себе монополісти, які надають комунальні послуги. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час засідання експертної групи з питань енергозбереження.

"Наприкінці минулого року ми визначили напрямок енергозбереження одним з найголовніших пріоритетів міської влади. Тому в бюджеті столиці на цей рік було передбачено рекордні для Києва 150 мільйонів грн на  заходи з енергоефективності. Ми почали встановлювати лічильники теплової енергії. Ми знайшли можливість застосувати лічильники, які були закуплені ще 2007-го року, і які, на мою думку, абсолютно свідомо, в інтересах певних людей і всупереч інтересам киян, тримались на складах. Ми почали регулювати споживання тепла в бюджетній сфері, завдяки чому зберегли десятки мільйонів гривень в бюджеті міста. Але це тільки перші кроки на шляху до енергетичної безпеки Києва", - зазначив Віталій Кличко.

Він відзначив, що сьогодні міська влада усунута від питання формування тарифів на комунальні послуги. "Але ми не будемо просто спостерігати за темпом зростання цін на газ, тепло та електроенергію і підвищенням тарифів. Ми завжди будемо на боці киян і захищатимемо їх інтереси у взаємовідносинах з «Київенерго», «Київводоканалом» та іншими монополістами. Я впевнений, що ми знайдемо для цього організаційні та технічні можливості. Саме для цього ми і створювали експертну групу", - підкреслив мер Києва.  

Київський міський голова відзначив, що давав доручення вивчити питання, як сплачують за опалення мешканці в будинках з лічильниками тепла та в будинках без лічильників. Результат - мешканці будинків з лічильниками економлять близько 30% енергії і, відповідно, коштів. “Як бачимо, система сплати за опалення побудована в інтересах теплопостачальних підприємств і є абсолютно непрозорою. Думаю, всім зрозуміло, чому так багато років не встановлювались лічильники, тому що були особи зацікавлені в цьому. Я звертаюсь зараз до представників «Київенерго», щоби ви розглянули питання встановлення цього року лічильників тепла в усіх будинках Києва”, - наголосив Кличко.

Мер також доручив своєму заступнику Петру Пантелеєву підготувати відповідне звернення на державну комісію, яка відповідає за питання встановлення тарифів на комунальні послуги. "Ми вимагаємо прозорих тарифів і справедливої системи оплати, - відзначив мер. - Одне з основних питань, яке турбує людей, - це вартість комунальних послуг. І ми не можемо і не дозволимо нікому ігнорувати це питання. Разом ми повинні знайти можливість забезпечити лічильниками тепла всі київські будинки. Це завдання номер один для нас як для міської влади. Я впевнений, що більшу частину витрат повинні взяти на себе монополісти. Це буде справедливо", - підкреслив Віталій Кличко.