Кличко: Повернення коштів ПДФО до міського бюджету є системною проблемою

19.11.2014 17:24

Питання повернення коштів ПДФО до київського бюджету є системною проблемою. Проте, без необхідного фінансування Київ не зможе успішно виконувати свої функції столиці. Про це заявив Київський міський голова Віталій Кличко в коментарі журналістам після засідання Кабінету міністрів.

«Без необхідного фінансування Київ не зможе належно виконувати функції столиці. Разом з тим, зараз виникло питання з гемодіалізом, завтра – постане з іншими медикаментами. Але це проблема системна: сьогодні ми передаємо гроші з Києва, а завтра благаємо видати наші кошти», - зазначив Кличко.

За словами міського голови, ситуація з київським бюджетом, насправді, не така оптимістична, як сьогодні презентували члени уряду на засіданні Кабміну. «Відбуваються маніпуляції цифрами, мовляв, у київському бюджеті є гроші. На наших рахунках – 22 млн, і ні про які півмільярда не йдеться. На сьогоднішній день також критична ситуація складається, наприклад, із харчуванням дітей у школах та дитячих садках», - заявив Віталій Кличко.

Мер наголосив, що місто робить усе, щоб забезпечити хворих необхідними ліками та процедурами. «Я знову спілкувався із постачальниками. Вони розуміють, що від необхідних медикаментів залежить життя людей, тому пішли на зустріч. Але проблема ця не вирішиться сама по собі. Залишився великий борг. Ми отримали Київ, коли заборгованість тільки за ліки складала 227 млн грн, а на сьогодні – це 100 млн», - заявив Кличко.

Про необхідність того, щоб гроші киян залишалися у столиці на забезпечення важливих для Києва статей видатків йшлося і на зустрічі Віталія Кличка з представниками київських профспілок різних галузей.  Столичні профспілки заявили, що звернуться до президента, уряду та парламенту з вимогою ухвалити необхідні рішення для того, щоб податок на доходи фізичних осіб у Києва не вилучали.