Кличко: На Дарницькій ТЕЦ до кінця року введуть в експлуатацію ще один новий фільтр газоочистки

20.10.2020 12:14

На Дарницькій ТЕЦ до кінця року введуть в експлуатацію ще один - вже другий - фільтр газоочистки. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко під час онлайн прес-конференції, відповідаючи на запитання від ЗМІ.

Кличко зазначив, що Дарницька ТЕЦ – одна з найстаріших у столиці. Першу чергу станції ввели в експлуатацію понад 60 років тому. Основним паливом для станції є вугілля. Постачає вона тепло і гарячу воду в понад 8 відсотків будівель столиці.

«Дарницька ТЕЦ є приватною. Її власник - ТОВ «Євро-Реконструкція». У 2018 році міська влада спільно з цим підприємством розпочала втілення плану підвищення екологічності станції.  Розпочали, зокрема, комплексну реконструкцію газоочисного обладнання котлів станції. - Що передбачає будівництво п’яти сучасних електрофільтрів. Наприкінці 2018-го в експлуатацію ввели перший електрофільтр. Це вже дало можливість знизити викиди пилу в середньому на 20-25 відсотків. Сьогодні на підприємстві будують другий електрофільтр. До кінця року його введуть в експлуатацію», - повідомив Кличко. 

Також розробляється проектна документація на будівництво наступних електрофільтрів. Усі роботи здійснюють за кошти інвестиційної програми підприємства. 

На ТЕЦ планують скоротити рівень викидів, встановивши і системи сіркоочистки та азотоочистки.  

«В результаті реалізації всіх етапів програми реконструкції Дарницька ТЕЦ досягне європейського рівня викидів», - підкреслив Віталій Кличко.