Кличко: Тестів у Києві поки що вистачає і місто продовжує їх закуповувати

20.10.2020 12:04

У столиці поки що вистачає тестів на коронавірус і місто продовжує їх закуповувати. Про це мер Києва Віталій Кличко повідомив під час онлайн прес-конференції.

«Зазначу, що тестів місту поки що вистачає і ми продовжуємо їх закуповувати. Але, в умовах нинішньої епідеміологічної ситуації, потреба в тестуванні зростає. Ми розуміємо, що необхідно залучати до оперативного тестування приватні та державні лабораторії. І робити це потрібно за чіткої регламентації держави», - зазначив Кличко.

Він також повідомив, що Київ продовжує збільшувати кількість тестувань. - Аби оперативно виявляти інфікованих і запобігати стрімкому  розповсюдженню вірусу. Показник тестування в столиці – найвищий в Україні і становить сьогодні майже 240 тестів на 100 тисяч мешканців.

Загалом, за словами мера, у комунальних медзакладах і лабораторному центрі з початку пандемії дослідили понад 171 тисячу зразків біоматеріалу методом ПЛР.  А методом ІФА – на виявлення антитіл - зробили більш, як 45 тисяч тестів. 

Досліджують зразки і в приватних та державних клініках Києва.

Із березня в столиці працюють і мобільні бригади медиків, які забирають біоматеріал для аналізу на коронавірус у пацієнтів вдома. 

Тільки за минулу добу бригади відібрали 944 зразки матеріалу. А всього з початку своєї роботи – понад 102 тисячі.