Кличко: Місто не може на догоду групі людей зупинити будівництво такого важливого об’єкту, як Подільсько-Воскресенський міст

17.06.2020 12:16

Київ не може зупинити будівництво Подільсько-Воскресенського мостового переходу на догоду групі людей. Цей міст – важлива магістраль для кількох мільйонів мешканців столиці і є об’єктом загальнодержавного значення. Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції, відповідаючи на запитання, отримані від ЗМІ.

Мер зазначив, що група активістів громадської організації «Русанівській масив», нехтуючи інтересами громади столиці, чинить спротив будівництву Подільсько-Воскресенського мостового переходу. 

«Дійшло до того, що деякі мешканці Русанівських садів стверджують, що ця земля і дорога по вул. Центральна Садова, яка використовується під будівництво, належить до їх приватної власності.  І, мовляв, згідно постанови уряду є заборона на проїзд дорогою місцевого значення великовагової техніки, - сказав Кличко. -  Хочу зазначити, що все не так. Дорога по вулицях Центральна Садова, Залізнична та Дамбова - відповідно до Генплану Києва до 2020 року, та до проекту нового Генерального плану, - належить до автомагістралей районного значення.  Щодо правової власності, то ці вулиці - в комунальній власності міста», - наголосив Віталій Кличко. 

За його словами, з активістами була проведена не одна зустріч.  І вчора теж відбулася така зустріч. 

«Зазначу, вони наполягають, щоб міст був спроектований з урахуванням їхніх вимог. Незважаючи на проект, якому вже багато років. Незважаючи на те, що будівництво мостового переходу здійснюється з усіма дозвільними документами і згідно чинного законодавства, - наголосив Кличко. - Місто не може зупинити будівництво мостового переходу на догоду групі людей! Цей міст – важлива магістраль для кількох мільйонів мешканців столиці і є об’єктом загальнодержавного значення!», - підкреслив мер столиці. 

Він зазначив, що місто погодилося на деякі побажання активістів, які можливо врахувати в проектній документації. Також між мешканцями Русанівських садів та замовником будівництва був підписаний меморандум про співпрацю. Згідно якого мешканці зобов'язуються не перешкоджати будівництву мосту. А замовник бере на себе зобов'язання підтримувати в належному технічному стані вулиці Центральна Садова, Залізнична та Дамбова.

За словами Кличка, двічі був зроблений ямковий ремонт вулиць після першого проїзду техніки на будівництво. А після другого проїзду активісти заблокували рух по вулиці Центральна Садова, порушивши умови меморандуму.

«Хочу підкреслити: Подільсько-Воскресенський міст необхідний місту. Будується з дотриманням вимог закону. І на нього чекають сотні тисяч киян, які мешкають на лівому березі. Наша мета – до кінця року запустити автомобільне сполучення новим мостом. І приступити відразу до будівництва метро на Троєщину. Я переконаний: блокувати будівництво такого об’єкту є неприпустимим і безвідповідальним!», - наголосив Віталій Кличко.