Кличко: Не робіть з ялівця слона! Каштани на Хрещатику будуть!

25.05.2020 12:11

Кущі ялівця на частині вулиці Хрещатик висадили тимчасово. Після реконструкції головної вулиці, що планують здійснити наступного року, на ній висадять каштани, а ялівець пересадять у парки та сквери. Про це Кличко розповів під час онлайн прес-конференції, відповідаючи на запитання, отримані від ЗМІ.

«Днями вздовж частини Хрещатика висадили ялівець – там, де на цей момент не було дерев. Підкреслю: таке рішення – тимчасове. Наступного року ми плануємо реконструкцію Хрещатика. Її не робили багато років, тільки оновлювали асфальт. Тому цього року висаджувати крупномірні дерева не мало сенсу. А ялівець перед початком ремонту пересадять у парки та сквери міста, - сказав Кличко. - Ми враховуємо попередній досвід. Бо під час масштабної реконструкції Хрещатика у 1998 році звузили широку бульварну частину вулиці. І каштани опинилися впритул до дороги", - підкреслив мер. 

Він зазначив, що на Хрещатику - великий трафік і висока загазованість повітря. А суміш, якою посипають дороги взимку, також негативно впливає на дерева. - Вони слабнуть і хворіють. Щоб уникнути цього, під час реконструкції розширять бульварну зелену зону, облаштують стаціонарну систему поливу, лунки дерев будуть захищені від потрапляння реагентів. 

«Тобто ми створимо умови, щоб у кожній лунці - а їх від Бессарабської до Європейськоїплощі 249 – росли, а не чахли, дерева, - сказав Кличко. - Звичайно, каштани - символ Києва. Вони ростуть у парках та скверах, на міських бульварах і вулицях. Ростимуть каштани і на Хрещатику! Будемо шукати витривалі сорти. Каштани будуть! Тому прошу не робити з ялівця слона, - пожартував мер. - Ялівець теж не треба зневажати, але його з Хрещатика наступного року пересадять. А от каштани пересаджувати не рекомендують. Тому перед реконструкцією їх поки і не висаджували на головній вулиці», - наголосив Віталій Кличко.