Кличко: Із 23 травня відновить роботу наземний громадський транспорт, з 25 травня - метро

21.05.2020 12:07

Із 23 травня в Києві в звичайному режимі розпочне працювати наземний громадський транспорт. А з 25 травня - метрополітен. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції.

"Як бачите, вірус не відступає. І дуже важливо, наскільки всі будуть дотримуватися правил. – Особливо, коли ми послаблюємо обмеження. Тому не втомлюся звертатися до киян: не нехтуйте своєю безпекою, своїм здоров'ям та здоров'ям людей, які поруч! - сказав Кличко. - Щодо наступного етапу послаблень. Із дотриманням усіх норм та регламентів у Києві з 23 травня у звичайному режимі почне працювати наземний громадський транспорт (автобус, трамвай, тролейбус). Розпочнуть роботу магазини площею до 1000 кв. м. Відкриються спортивні та дитячі майданчики у парках, скверах, на прибудинкових територіях", - повідомив Кличко.Із 25 травня в столиці відновлять роботу метрополітену. Також відкриються промислові ринки та сільськогосподарські ярмарки.

"Рішення, щодо дати відкриття великих торгових центрів ми ухвалимо окремо. Після того, як метро відновить роботу", - зазначив мер Києва.

Із 1 червня в столиці розпочнуть працювати:
- дитячі садочки та школи для випускників 11-х класів, що складатимуть ЗНО;
- заклади професійно –технічної та вищої освіти для випускників та абітурієнтів;
- відновлять роботу дитячо-юнацькі спортивні школи, спорткомплекси, спорзали та фітнес-центри (без роботи басейнів);
- відкриють зони відпочинку та пляжі біля водойм.

"Хочу підкреслити: всі заплановані послаблення будуть запроваджені та діятимуть, якщо не погіршиться ситуація з розповсюдженням вірусу. Тому все залежатиме від того, наскільки кияни свідомо поставляться до елементарних, але таких необхідних заходів безпеки. Бо послаблення обмежень – це не ігнорування вірусу! А розуміння того, що його треба взяти під контроль і навчитися жити дещо в інших реаліях", - підкреслив Віталій Кличко.