Кличко: Ми вже можемо дозволити продавати каву на виніс

04.05.2020 14:46

У столиці дозволять кав’ярням продавати каву на виніс. Підприємці зможуть працювати вже цього тижня. Про це мер Києва Віталій Кличко написав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

«Сьогодні спілкувався з підприємцями. Дозволити продавати каву на виніс - це один з кроків першого етапу послаблень, що столиця оприлюднила раніше. В принципі, ресторани і кафе продавали і продають їжу на виніс під час обмежень. Тому і каву на виніс ми вже можемо дозволити", - написав мер столиці. 

У вівторок, за його словами, комісія з надзвичайних ситуацій міста повинна ухвалити рішення про це та про регламент роботи кав'ярень. І тоді вони зможуть працювати на виніс. - З дотриманням усіх норм, правил безпеки та регламентів. 

«Повністю запроваджувати перший етап послаблення обмежень столиця розпочне з 12 травня. Дуже сподіваюся, що епідеміологічна ситуація дозволить нам втілити ці плани», - підкреслив Віталій Кличко.

На першому етапі, що планують втілювати з 12 травня, в Києві відкриють:

 - Непродовольчі магазини (загальною площею до 300м2): з вимогою присутності не більше 1 відвідувача на 10м2 площі приміщення та з обов‘язковою санітарною обробкою приміщення двічі на день.

Великі торгові центри та магазини в них на першому етапі не відкриють

 - Перукарні та салони краси (за попереднім записом та не більше 1 клієнта на кожну послугу одночасно): з вимогою санітарної обробки (або кварцування) робочого місця після кожного клієнта

 - Кав‘ярні та ресторани (на виніс): з вимогою санітарної обробки приміщення двічі на день

 - Парки та сквери: групами не більше двох людей або, якщо з дітьми, - двоє дорослих, двоє дітей.

 - Тимчасові споруди (ларьки): із забороною споживання їжі та напоїв на місці

 - Невеликі виробництва непродовольчих товарів та підприємства побутового обслуговування (ательє, побутові послуги та інші): із дотримання вимоги не більше 1 співробітника на 10м2 та не більше 1 клієнта на 10м2.

 - Адвокатські та нотаріальні бюро, аудитори: з вимогою не більше 1 відвідувача на 10м2 площі приміщення.

 - Автокінотеатри. 

Кличко нагадав, що не дивлячись на послаблення, у всіх установах та підприємствах: 

 - Обов’язкова термометрія співробітників та відвідувачів

 - Обов’язкові правила безпеки

 - Якщо клієнт без маски – його або не впускають у приміщення або це відповідальність надавача послуг (він повинен забезпечити клієнта маскою).

«На першому етапі послаблень зачиненими залишаться: школи, дитячі садочки,  дитячі майданчики, спортивні майданчики, прибережні зони відпочинку. Послаблення обмежень щодо їх відвідування буде наступним етапом», - підкреслив Віталій Кличко. 

Він також зазначив, що громадський транспорт на першому етапі продовжить працювати в обмеженому режимі. Приватний бізнес має вирішити питання підвезення своїх працівників на роботу.

«Метро в столиці відкриється за рішенням уряду. А роботу приміського транспорту урядовці пообіцяли відновити в першу чергу. У публічних місцях всі кияни мають дотримуватися правил безпеки і бути в масках», - підкреслив Віталій Кличко.