Кличко: Маски і дезинфектори в Києві є в достатній кількості в мережі комунальних аптек

30.04.2020 12:14

Київ на сьогодні забезпечений засобами індивідуального захисту. Все є в достатній кількості.

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції.

«Що стосується забезпечення засобами захисту. За останній місяць КП «Фармація» придбало 550 тисяч одноразових масок. – Вони сьогодні в достатній кількості є в мережі комунальних аптек. Крім того, місто замовило і купило в українських виробників 100 тисяч марлевих масок, що теж можна купити в аптеках «Фармації», - сказав Кличко. - Також Київ отримав 100 тисяч одноразових масок від соціально-відповідального бізнесу. - Їх передали медикам, поліції, рятувальникам та працівникам комунальних служб. Сьогодні в мережі аптек «Фармація» в наявності: марлеві маски – майже 55 тисяч, одноразові – майже 400 тисяч. А також – рукавички та дезинфектори в достатній кількості», - повідомив Кличко.

За його словами, Департамент охорони здоров’я також отримав медичні маски різного ступеню захисту з Державного резерву України та від Благодійного фонду «Корпорація монстрів».  

«Усього понад 500 тисяч штук. Ці засоби індивідуального захисту розподілені у Центри первинної медико-санітарної допомоги, стаціонари та пологові будинки міста. Також захисних костюмів та окулярів  для медиків Київ придбав понад 2 тисячі», - сказав Кличко.

Мер також прокоментував вчорашні повідомлення про лист народного депутата Гереги з пропозицією міській владі придбати маски у компанії «Епіцентр».  

«Я підняв інформацію: такий лист нардепа зареєстрований у канцелярії КМДА 28 квітня. І ми повинні його розглянути в установленому законом порядку та відповідно до чинного законодавства. До цього подібних листів від депутата Гереги до КМДА не надходило, - сказав Кличко. - Зазначу, що на початку обмежувальних заходів, коли був гострий дефіцит засобів захисту, «Епіцентр» благодійно надав місту 100 тисяч масок. І ми про це говорили на брифінгах. Також 1 квітня КП «Фармація» закупляло 50 тисяч масок у «Епіцентру». - До того, як надійшли маски, замовлені містом. Маски в «Епіцентру» були придбані КП «Фармація» не за бюджетні, а за кошти підприємства. Для розповсюдження в мережі комунальних аптек», - повідомив київський міський голова. 

Загалом місто закуповувало маски як в українських виробників, так і в постачальників з-за кордону – кількох українських фірм.

«Але, підкреслю, всі засоби захисту купували не за бюджетні гроші. А за кошти благодійників і підприємства «Фармація», - наголосив Віталій Кличко.