Кличко: Якби вчасно не запровадили обмежувальних заходів, - в Україні вже було б близько 17 тисяч хворих на коронавірус

16.04.2020 12:23

Якби вчасно не запровадили обмежувальних заходів, в Україні кількість хворих на сьогодні могла скласти 17 тисяч.

Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції, відповідаючи на запитання, отримані від ЗМІ. 

«Вітчизняні вірусологи порахували, що якби ми вчасно не запровадили обмежувальних заходів, то в Україні вже було б близько 17 тисяч хворих на коронавірус. Це - дані Міністерства охорони здоров’я», - сказав мер столиці. 

Він нагадав, що вірус - агресивний і небезпечний. Усього за кілька тижнів він стрімко розповсюдився світом. І сьогодні вже понад 2 мільйона хворих. Більше 128 тисяч – померли від ускладнень. 

«В Італії кількість жертв коронавірусу наближається до 22 тисяч осіб. В цій  країні зафіксували більше 165 тисяч випадків інфікування. І там теж не вірили в епідемію. А зараз – не можуть її стримати. Люди, які ширять соцмережами нісенітниці про коронавірус, люди, які закликають інших не дотримуватися обмежувальних заходів – ставлять під загрозу не тільки своє життя. Вони ставлять під загрозу життя кожного з нас, – сказав Кличко. - Часто говорять, мовляв, як швидко подолав епідемію Китай. Хочу нагадати, що там суворі обмеження тривали понад 2 місці. І там люди чітко дотримувалися умов самоізоляції», - підкреслив Віталій Кличко. 

Він зазначив, що ситуація в Україні більш стабільна завдяки вчасно запровадженим обмежувальним заходам.

"Сьогодні Київ та Україна, завдяки вчасно запровадженим обмеженням, має найменшу кількість хворих серед країн європейського простору. Але,  якщо ситуацію зараз не втримати  - тоді буде не до жартів в соцмережах і не до роздумів про всесвітню змову", - сказав мер столиці.
 
«Ми вживаємо всіх можливих заходів, щоб упередити поширення інфекції. Щоб не допустити вибуху хвороби. Це сьогодні дуже важливо. Тому, допоможіть нам. Дотримуйтеся правил!», - наголосив Віталій Кличко.