Кличко: Пожежу в Чорнобильській зоні загасили, радіаційний фон у столиці - в межах норми

15.04.2020 12:13

Пожежу в Чорнобильській зоні вдалося загасити та ще тиждень піде на повне обстеження ділянок займання. Радіаційний фон у столиці - в межах норми.

Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції, відповідаючи на запитання, отримані від ЗМІ. 

«Пожежу в Чорнобильській зоні, яка розпочалася 4 квітня, вдалося загасити. Втім, за оцінками рятувальників, ще тиждень піде на те, щоб повністю обстежити всі ділянки займання. На деяких досі спостерігається тління. Тому пожежа може спалахнути знову, - сказав Кличко. -  Користуючись нагодою, хочу подякувати столичним рятувальникам, які боролися з вогнем. Стосовно радіаційного фону: він у столиці зараз - в межах норми. Фон не перевищує 0,013 мілірентген на годину при нормі 0,03 мілірентгени на годину.  Про це свідчать і дослідження наших фахівців, і закордонних експертів», - сказав мер столиці.

За його словами, фахівці з Інституту радіаційного захисту та ядерної безпеки Франції підтвердили, що в Києві немає підвищення рівня радіації внаслідок пожежі у зоні відчуження. Для дослідження вони використовували власну систему радіаційного контролю. 

«Вкотре підкреслю, що людська недбалість може призводити до катастрофічних наслідків. І дана ситуація не є виключенням. Вчора правоохоронці затримали ще одного чоловіка, який став винуватцем цієї страшної пожежі. - Людина палила сміття і вогонь перекинувся на суху траву. Як наслідок – згоріли сотні гектарів лісу», -  зазначив Віталій Кличко.