Кличко: До кінця року столиця планує придбати 70 екологічних автобусів

05.02.2020 12:42

До кінця цього року столична влада планує придбати близько 70 сучасних екологічних автобусів. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко.

“Не таємниця, що головною причиною забруднення повітря в Києві є велика кількість автомобілів. Тому, разом з поліпшенням ситуації з трафіком, ми закуповуємо для міста «зелений» - екологічний - громадський транспорт. Йдеться про придбання для Києва сучасних екологічних автобусів. На першому етапі - до кінця цього року - близько 70 одиниць по програмі "Зелені міста" в рамках співпраці з ЄІБ та ЄБРР”, - зазначив мер Києва.

Так, за словами Кличка, поступове збільшення кількості екотранспорту в Києві сприятиме поліпшенню екологічної ситуації в місті.

Кличко зауважив, що столиця має проблему із перенавантаженням автотранспортом. “Сьогодні в місті близько 1,1-1,2 млн авто та приблизно 200-300 тисяч автівок приїжджає щодня з області. Люди їдуть в столицю на роботу, у справах. До того ж через Київ їде транзитний транспорт. Згідно з даними експертів, до 40 % транспорту в столиці – це транзитний. При тому, що розраховані вулиці, дороги, мости, більшість з яких будували кілька десятків років тому, приблизно на 900 тисяч автівок”, - додав мер.

Він зазначив, що тільки за останніх три роки трафік у місті виріс на 30 відсотків. 

“Шляхи вирішення проблеми– це створення перехоплюючих паркінгів на в’їзді в місто, систематизація руху громадського транспорту в столиці, наведення ладу з паркуванням. І ключове питання – добудова Великої окружної дороги, що "забере" на себе транзитний транспорт”, - наголосив Віталій Кличко. Та додав, що важливим питанням є також зниження навантаження на мости в місті. Вони сьогодні перенавантажені більш, ніж на 100 %. Допоможе зменшити навантаження на мости, зокрема, відкриття до кінця цього року автосполучення Подільсько-Воскресенським мостом.