Віталій Кличко долучився до акції «Велосипедом на роботу»

16.09.2014 10:35

Мер Києва Віталій Кличко долучився до акції «Велосипедом на роботу» у рамках європейського тижня мобільності, який відзначають у понад 2 тисячах міст Європи. Велосипедисти з усіх районів Києва зібралися зранку на Майдані Незалежності, щоб продемонструвати переваги велоспорту та заохотити киян замість автомобілів пересісти на велосипеди.

«Я закликаю кожного зранку зробити зарядку, здійснити пробіжку, або проїхатися на велосипеді на роботу. Після цього і день пройде краще. До того ж, через затори, доїхати до роботи на велосипеді можна швидше, ніж на машині»,- сказав Кличко.

Мер столиці розповів, що кожного дня зранку їздить на велосипеді. Сьогодні проїхав близько 30 кілометрів. «Я проїхався парком Дружби народів. Тут годинами можна їздити на велосипеді, насолоджуватися природою. Однак, парк зараз необладнаний для комфортного катання і нам потрібно цю проблему вирішити: наповнити бюджет, відремонтувати дороги та зробити велодоріжки і зони для велосипедистів», - зазначив міський голова Києва.

Кличко додав, що у столиці близько 1600 км доріг, і одночасно відремонтувати їх неможливо. «Очевидно, що у Києві не вистачає велосипедних доріжок та немає справжнього велосипедного парку. По-перше, нам потрібно відремонтувати дороги, а після цього зробити розмітку для проїзду велосипедистів. Але впевнений, що протягом року ми зможемо здійснити ремонт частини доріг та нанести на них розмітку для велосипедистів», - відзначив мер столиці.

Кличко зауважив, що для нього поїздка на велосипеді має також і практичне значення, як для мера міста. «Коли ти їдеш по Києву на велосипеді – на власні очі бачиш те, на що не звертаєш уваги, коли пересуваєшся на автомобілі. Щоранку після того, як я бачу проблеми міста, їдучи на велосипеді, голови районів та керівники комунальних підприємств отримують від мене відповідні доручення», - зазначив мер.

Учасники акції, які зібралися на Майдані Незалежності, також розпитували Кличка про його велосипед. «Цей велосипед мені подарували. У ньому немає жодних особливих «наворотів». Єдине – це легка рама, яку розробляли спеціально для мене, враховуючи пропорції зросту та ваги», - розповів Віталій Кличко, закликавши також усіх приєднуватися до велоруху у столиці.