Кличко: Поки ми пам'ятаємо помилки минулого, Голокост не повториться

27.01.2020 12:09

Поки людство пам’ятає про помилки минулого, Голокост не повториться. Жахлива історія має навчити людяності, толерантності і поваги до ближнього, якої б національності, раси, віросповідання чи соціального статусу людина не була. Про це мер Києва написав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

"Сьогодні сумний день. Україна разом з усім світом вшановує пам’ять жертв Голокосту. Ці болючі та жахливі сторінки історії мають навчити нас людяності, толерантності і поваги до ближнього, якої б національності, раси, віросповідання чи соціального статусу людина не була. Бо людське життя –це  найвища цінність", - підкреслив мер Києва.
 
Він нагадав, що саме цього дня 75 років тому було звільнено в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. 
 
У страшні часи Голокосту було знищено 6 мільйонів євреїв у Європі. А в роки Другої світової війни тільки у Бабиному Яру, за різними оцінками, вбили і захоронили від 100 до 150 тисяч осіб. 
 
"Моя родина теж відчула на собі, що таке Голокост... Ця сторінка історії є болючою і повчальною для світу. І як мер Києва, і як людина, яка знає, що таке Голокост з історії своєї родини, я докладаю всіх зусиль, щоб реалізувати в Києві проект зі створення Меморіалу пам’яті жертв Голокосту "Бабин Яр". Цей Меморіал потрібен не тільки Україні та Києву, а й усьому світу. Бо поки ми пам'ятаємо помилки минулого, Голокост не повториться", - наголосив Віталій Кличко.