Кличко: Доопрацювати згідно із зауваженнями громадськості проект нового Генплану плануємо протягом весни. Щоб до літа ухвалити документ

23.12.2019 21:44

Проект нового Генплану столична влада планує доопрацювати згідно із зауваженнями та пропозиціями, що будуть у громадськості, протягом весни. - Щоб до літа наступного року ухвалити основний містобудівний документ Києва. Громадські слухання та обговорення розпочнеться вже на початку 2020-го року. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив в ефірі телеканалу "Україна".

«Ми презентували тільки проект. Після Новорічних свят розпочнуться його громадські обговорення, до яких ми запрошуємо киян, громадських активістів. Вони зможуть внести свої пропозиції до документу, - зазначив Кличко. - Кожного киянина цікавить, як буде розвиватися його мікрорайон, район і місто в цілому. Це стосується і припинення хаотичної забудови міста, і вирішення проблеми корок на дорогах, через які місто часто буває паралізоване. Все це кияни мають обговорити, висловити свої пропозиції. І ми разом повинні знайти вирішення нагальних для мешканців столиці питань», - наголосив Кличко. 

Він зазначив, що в документі йдеться і про будівництво перехоплюючих паркінгів біля транспортних розв’язок - поблизу станцій метро та на в’їздах до міста. Актуальним, за словами Кличка, залишається також створення на міських магістралях окремих смуг руху для громадського транспорту. 

«Генеральний план – це великий документ, який має багато напрямків. І кожного з киян цікавить, яким буде наше місто через 5, 10, через 20 років, - сказав мер. - Під час розробки проекту Генплану ми запросили іноземних фахівців: експертів Світового банку, іноземних архітекторів. Нам дуже допоміг директор Департаменту міського розвитку та планування мерії Лейпцига Штефан Хайніг, - підкреслив Кличко. - В проекті ми представили, і як розвиватимуться зони відпочинку. Як буде збережена культурна спадщина. І дуже велика частина проекту документу присвячена розвитку транспортної інфраструктури», - підкреслив Віталій Кличко.

Нагадаємо, проект нового Генерального плану столиці представили на форумі «Майбутнє Києва».

Захід був організований КО «Інститут Генерального плану міста Києва» та Департаментом містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації. У ньому взяли участь вітчизняні та іноземні експерти, відомі архітектори, урбаністи, вчені. Серед них: експерт Ради Європи Гінка Чавдарова, директор Департаменту міського розвитку та планування мерії Лейпцига Штефан Хайніг, провідний архітектор Томас Шинко (Франція).

На форумі, окрім презентації проекту Генплану, відбулися панельні дискусії: «Формування Київської агломерації", "Компактний розвиток Києва", "Транспорт, вулиці, дороги», «Екологія. Зелені зони» і «Збереження культурної спадщини та цінного ландшафту». Під час обговорення іноземні та вітчизняні експерти поділилися досвідом, своїми думками і рекомендаціями щодо основних напрямків містобудівної політики та проекту Генерального плану Києва.