Кличко: Поки держава розробляє концепцію "країни в смартфоні", столиця вже кілька років успішно розвиває цифрову інфраструктуру

03.12.2019 11:23

Київ - перше «розумне» місто в Україні. І, якщо держава сьогодні тільки розробляє концепцію "країни в смартфоні", столиця успішно розвиває цифрову інфраструктуру вже 4 роки. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив журналістам, звітуючи про результати роботи міської влади в 2019-му році.

За його словами, в столиці вже працюють багато електронних сервісів та розумних технологій, які місто впровадило в рамках програми Smart city. Першим став "Відкритий бюджет", що дозволив зробити всі надходження і витрати міського бюджету відкритими для всіх мешканців міста.

Користуються кияни і такими сервісами, як онлайн запис в дитсадки, електронний запис до лікаря, "кабінет киянина", система петицій, інтерактивна карта роботи комунальної техніки. Популярним став і проект "Громадський бюджет".

За словами Кличка, всі ці сервіси - це прикладні речі, що впливають на ефективність управління містом. І головне - на якість і безпеку життя в столиці.

«Наприклад, система відеоспостереження «Безпечна столиця», в рамках якої в Києві працюють 7 600 тисяч камер відеоспостереження. Вся інформація з них надходить до міського дата-центру, де зберігається. Є у нас камери і з функцією розпізнавання облич, номерів авто, з системою фіксації швидкості. За інформацією столичної поліції, рівень злочинності в публічних місцях, в порівнянні з 2016 роком, знизився майже на 60%. До речі, з останніх подій, підозрюваних у розстрілі авто на вулиці Льва Толстого, ідентифікували і затримали завдяки камерам, які встановило місто. Тобто, відеоспостереження допомагає забезпечувати порядок та безпеку в місті», - підкреслив мер Києва.

Також столиця почала впроваджувати єдиний електронний квиток на проїзд в громадському транспорті.

"Є деякі складнощі, які ми виправляємо в процесі роботи. В місті вже встановили 600 автоматів для придбання та поповнення пасажирами Kyiv Smart Card. Реалізували понад 230 тисяч карток", - зазначив Кличко.

Також багато киян користуються онлайн записом до дитячих садків. Уже понад 100 тисяч дітей оформлені до дошкільних навчальних закладів міста за допомогою цього сервісу. "Людям не треба кудись ходити, домовлятися. І головне – ми виключили елемент корупції", - підкреслив мер.

Київ одним з перших почав використовувати електронну систему закупівель ProZorro. І на сьогодні 1800 структурних підрозділів міської влади здійснюють відкриті закупівлі через ProZorro. За словами Кличка, за період впровадження системи в столиці зекономили понад 6 мільярдів гривень бюджетних коштів. Тільки цього року – 1,7 мільярди.

Мер столиці підкреслив, що з кожним роком все більше киян пропонують свої ідеї в рамках "Громадського бюджету" столиці. Проект став дуже популярним серед мешканців міста.

"Місто з бюджету виділяє кошти на втілення проектів киян. Переможцями "Громадського бюджету"-2019 стали команди 341-го проекту, на загальну суму 150 мільйонів гривень. Більша частина ідей, що ініціюють кияни, стосуюється двох сфер: освіти та спорту", - сказав Віталій Кличко.