Кличко показав, як столичні бібліотеки перетворюють на сучасні бібліохаби

29.11.2019 11:52

Мер Києва Віталій Кличко на своїй сторінці у Facebook опублікував відео, в якому показав сучасний бібліохаб у Дніпровському районі та те, як завершують реконструкцію ще однієї бібліотеки на Троєщині.

"Ми перетворюємо столичні бібліотеки на сучасні бібліохаби. Протягом останніх двох років відкрили три таких  бібліотечних простори. Це: Центральна бібліотека ім. Тараса Шевченка для дітей на проспекті Перемоги, бібліотека для дітей в Подільському районі на вулиці Межигірській і Центральна районна бібліотека ім. Тичини в Дніпровському районі", - зазначив мер Києва у дописі до відео. 

За словами мера, головна відмінність сучасних бібліотек від закладів радянської системи – в них цікаво та затишно, є доступ до Wi-fi, комп’ютери, якими можна користуватися безкоштовно.  В бібліохабах створюють конференц-зали, зони для відпочинку, дитячі зони, аби кияни могли з користю проводити своє дозвілля. 

Наприклад, у бібліотеці імені Тичини є й інклюзивні елементи для людей з порушеннями зору. Цей бібліохаб має два спеціальних комп’ютера, на яких можна збільшити шрифт для читання книг. Їх придбали завдяки проекту "Громадський бюджет". 

"До кінця року в тестовому режимі відкриємо ще дві сучасних бібліотеки: “Свічадо” в Святошинському районі і бібліотеку для дітей №115 в Деснянському районі. До речі, остання – найбільша за площею бібліотека в  столиці. Там буде навіть літній майданчик для читання книг. І ми продовжуємо працювати, аби кожен район мав сучасну бібліотеку, де можна і цікаву лекцію послухати, і відвідати з дітьми майстер-клас чи презентацію книжки, скористатися безкоштовним інтернетом. Або усамітнитися в затишному місці і почитати книжку. Це будуть сучасні open space!" - додав Віталій Кличко. 

У наступному році планують відкрити ще один бібліохаб у Шевченківському районі та продовжити реконструкцію бібліотек в Голосіївському і Дарницькому районах столиці.