Кличко звернувся до голови Служби безпеки України взяти під контроль прозорість і об'єктивність розслідувань щодо порушень столичних чиновників

12.11.2019 11:43

Мер Києва Віталій Кличко звернувся до голови Служби безпеки України Івана Баканова взяти під контроль прозорість і об'єктивність розслідувань щодо порушень столичних чиновників. Про це Кличко заявив на початку засідання Київради.

"У міст не тільки забирають життєво важливі кошти, а й створюють інші перешкоди в роботі місцевої влади. Наприклад, останнім часом ми чуємо гучні заяви про нібито виявлені факти корупції і порушень у Києві. Але робляться вони, на жаль, голослівно і без подальшого доведення правдивості оприлюдненої інформації", - підкреслив Кличко. 
 
Він навів один із прикладів, коли було порушено кримінальну справу та поширено некоректну інформацію у ЗМІ про начебто розкрадання коштів під час закупівлі спортивних човнів для столичної ДЮСШ «Регата». А до цього департамент молоді та спорту разом із правоохоронними органами провели розслідування щодо використання коштів. 
 
"І що? Човни знайшлися, тендерні процедури відбувалися згідно з законом. Але ми чуємо гучні заяви про кримінал і так далі. Це тільки один випадок я навів, - сказав Кличко. - І лунає сьогодні ця «сенсаційна» інформація від столичного СБУ! Підкреслю: ми завжди допомагаємо правоохоронним органам. Ми самі постійно проводимо внутрішній аудит", - наголосив мер Києва. 
 
Він підкреслив, що за останніх кілька років міська влада передала правоохоронним органам стоси паперів – результати майже 400 перевірок щодо виявлених порушень. А довели до логічного завершення – до суду - одиниці розслідувань.
 
"Я звертаюся до глави СБУ України – взяти під контроль прозорість і об'єктивність розслідувань. Бо я чув, що зараз деякі діячі намагаються хоч щось «нарити» на Кличка. Не вдається, бо нічого немає. Тому взялися за підлеглих і дестабілізацію роботи міської влади.  Ще раз зазначу: ми готові надавати всю необхідну інформацію. Ми співпрацюємо з правоохоронцями в усіх розслідуваннях. І не для показухи та маніпуляцій», - підкреслив Кличко. 
 
Він зазначив, що всі корупціонери мають бути притягнуті до відповідальності. Але не потрібно призначати винних без доведених фактів і суду виключно заради чиїхось інтересів і медійних сенсацій. 
 
"Давайте працювати професійно, а не займатися маніпуляціями! Люди очікують справедливості і дотримання законів у державі. А не чергових  шоу, які їм намагаються згодувати!" - зазначив мер Києва.