Кличко: З 2014 року в Києві демонтували близько 12,5 тисяч МАФів

04.11.2019 10:43

З 2014 року в столиці демонтували близько 12,5 тисяч МАФів. Тільки цього року - понад 1,6 тисяч. Про це мер Києва Віталій Кличко повідомив у дописі до відео, що опублікував у Facebook, і в якому показав, як демонтують незаконні тимчасові споруди.

"Ми продовжуємо очищувати столицю від МАФів, що псують вигляд наших вулиць, створюють незручності біля зупинок громадського транспорту і в підземних переходах. Системне прибирання Києва від незаконних ларьків розпочали влітку 2014 року. Було чимало спротиву, погроз інспекторам та, навіть, фізичного протистояння під час демонтажів. Але з того часу прибрали близько 12,5 тисяч  МАФів. Тільки з початку цього року було демонтовано понад 1,6 тисяч незаконних тимчасових споруд і торгових точок - від найменшого лотка-штендера з овочами-фруктами до ангарів площею в 500-800 квадратних метрів", - підкреслив Віталій Кличко. 
 
Також, за словами мера Києва, демонтують авто, що без будь-яких дозволів намагаються продавати каву та фастфуд, самовільно встановлені літні майданчики кафе, барів та ресторанів, незаконні огорожі. А також - незаконні гаражі, автомийки, складські приміщення. Демонтують тільки ті споруди, що працюють без дозвільних документів. Адже понад 5 тисяч столичних МАФів – законні. За планом, в місті має бути 6,5 тисяч торгових кіосків, пересувних кав’ярень й інших тимчасових споруд.   
 
"Сьогодні на вулицях Києва ще залишаються 2,9 тисяч незаконних МАФів. Плануємо до кінця року зменшити їх кількість майже на 300. Основний виклик у тому, що фахівці «Київблагоустрою», які активно працюють, аби очистити наше місто від МАФів, щодня виявляють нові незаконні споруди. Ми виписуємо штрафи, але вони, за законодавством, - дуже низькі. І навіть не покривають вартості робіт зі знесення та демонтажу. Але місто налаштоване навести лад і продовжує  боротьбу з незаконною торгівлею!" - наголосив Віталій Кличко.
 
Боротися з незаконними МАФами місту допомагають і пересічні кияни, які повідомляють про нововстановлені МАФи та присилають фото.