Кличко: Хірурги Олександрівської лікарні роблять тепер унікальні операції - на "закритому" серці

24.10.2019 10:08

Хірурги київської Олександрівської лікарні роблять тепер унікальні операції - на "закритому" серці міняють аортальний клапан. Про це мер Києва Віталій Кличко написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook і опублікував відео про те, як працюють столичні лікарі.

«У приватних клініках така операція коштує мінімум 900 тисяч гривень. А для киян в Олександрівській лікарні – абсолютно безкоштовна! Можливість робити ці унікальні операції з’явилася завдяки закупівлі спеціального обладнання в рамках міської цільової програми», - написав Кличко.

За його словами, подібні операції дають шанс на одужання пацієнтам, яким заміну аортального клапана «відкритим» хірургічних способом робити не можна. Наприклад: через ниркову недостатність, складну серцеву недостатність або повторне оперативне втручання на серці. 

«Раніше в таких випадках киянам могли допомогти тільки в спеціалізованих інститутах або приватних клініках, а тепер – у нашій Олександрівській лікарні, - підкреслив мер столиці. - За статистичними даними європейських реєстрів, близько 2% населення Європи після 65-ти років потребують хірургічної корекції аортального клапана. А смертність людей із хворобами серця, у перші три роки після інфаркту, перевищує 50%. Тому той факт, що столичні хірурги успішно впроваджують нову техніку імплантації аортального клапана, значно підвищує шанси багатьох киян на порятунок життя і на одужання», - наголосив Кличко.