Кличко: У Києва хочуть забрати майже 4 мільярди гривень, які столиця планувала спрямувати на інфраструктурні проекти

23.10.2019 17:20

Змінами до бюджету на 2019 рік у Києва планують забрати 4 млрд гривень, які столиця планувала спрямувати на важливі інфраструктурні проекти. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив в ефірі Радіо Київ 98 FM.

"Сьогодні ми формуємо бюджет столиці на наступний рік. І виходить так, що місто може не дорахуватися майже 4 млрд гривень, які в проекті змін до Держбюджету на 2019 рік у Києва планують забрати. Вчора я зустрічався з прем'єр-міністром Гончаруком і звернувся до нього з тим, що Київ розраховує на ці кошти, - підкреслив Кличко. - Ми будуємо метро, мости, дороги, дитячі садки і школи, оновлюємо інфраструктуру. Все це може стати проектами, що неможливо буде втілити в життя, якщо Верховна Рада ухвалить запропоновані зміни", - сказав Кличко.
 
Нагадаємо, проектом змін до Держбюджету на 2019 року (18 жовтня документ схвалено у першому читанні) у столиці планують забрати майже 4 млрд гривень. Йдеться про вилучення статті 30 фінансового документу, за якою Київ розраховував на ці кошти, оскільки ще у 2015 році долучився до програми МВФ "Механізм розширеного фінансування". Програма передбачала реструктуризацію зовнішнього боргу держави і столиці.
 
Подібні норми існували в законах про Держбюджет у 2017, 2018 роках. Вони дають столиці механізм спрямування коштів з бюджету міста Києва на реалізацію важливих інфраструктурних об’єктів загальнодержавного значення. Це й будівництво метро на Виноградар, і добудова Подільсько-Воскресенського мосту, будівництво інших важливих об’єктів інженерної та транспортної інфраструктури.