Кличко: Всі запропоновані законопроекти про столицю вимагають детального аналізу та публічної дискусії

01.10.2019 16:24

Мер Києва Віталій Кличко переконаний, що всі чотири зареєстровані законопроекти про столицю вимагають детального аналізу та публічної дискусії.

Про це він заявив на засіданні комітету Верховної ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

“Важливість закону про Київ як столицю України для громадськості та державної системи України не викликає сумніву. Підтвердженням цього є 4 зареєстрованих законопроекти, – сказав Кличко. - Вони суттєво відрізняються один від одного і вимагають детального аналізу та публічної дискусії. Адже мова йде не тільки про 10% населення України, а й очевидно, що норми ухваленого закону впливатимуть на систему місцевого самоврядування всієї країни”, - підкреслив мер Києва.

Він наголосив, що викликає здивування поспішність, з якою депутати намагаються ухвалити цей закон.

“Мабуть справа більше у тому, що комусь не терпиться провести вибори у столиці і вони вважають ухвалення нового закону зручним приводом, щоб це зробити”, - заявив Кличко. 

Повертаючись до суті законопроектів він підкреслив, що, наприклад, відповідно до положень законопроекту 2143 усі функції муніципального управління фактично перейдуть до Офісу Президента, його представнику.

“Це створює багато суперечливих моментів, починаючи з того, що якийсь чиновник може припинити акт місцевого самоврядування, ухвалений Київрадою”, - наголосив мер Києва.

“Хочу нагадати, що ми підписали Угоду про асоціацію, отримали безвіз, чим взяли на себе зобов‘язання гармонізувати українське законодавство із європейським. А реформи такого рівня, як, наприклад, реформа місцевого самоврядування, відповідно повинні розглядатися Венеціанською комісією, - єдиним дорадчим органом Ради Європи, що має дати свій компетентний висновок”, - підкреслив Віталій Кличко.

Насамкінець, він зазначив, що під час передвиборчих перегонів дуже багато говорилось про те що всі органи державної влади і Верховна Рада зокрема мають прислухатись до думки народу. Тому необхідно залучити громадськість та експертне середовище до обговорення всіх поданих законопроектів.

“І тільки тоді, законопроекти можна буде вносити на розгляд парламенту”, - наголосив Кличко.