Кличко: В парламенті зареєстрований альтернативний законопроект про столицю

23.09.2019 12:57

У Верховній раді зареєстрований альтернативний законопроект про столицю. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час прес-конференції в Києві.

“Ми запропонували альтернативний законопроект про столицю (проект закону про внесення змін до Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" 2143-1 від 19.09.2019), що вже зареєстрований у Верховній Раді. Там чітко прописано, що у киян має залишитись право обирати владу в своєму місті. І ця влада повинна бути підзвітною і відповідальною виключно перед киянам, а не призначатися згори”, - сказав Віталій Кличко.

Як зауважив мер Києва, незалежно від того, чи це законопроект від провладної більшості чи альтернативний, обидва проекти мають бути представлені на громадське обговорення, дискусію з експертами і тільки після цього виноситися на голосування в парламенті.

“А не з турбореактивністю проголосувати, а потім читати, що ж ухвалили в підсумку, - підкреслив Кличко. - Кияни мають знати, які у них права. І ні в якому разі ніхто не повинен позбавляти мешканців столиці права обирати владу міста”, - додав він.

Віталій Кличко нагадав, що у законопроекті про столицю, що підготували депутати від провладної більшості та наразі обговорюють у ЗМІ, немає нічого спільного з принципами самоврядування чи децентралізації.