Кличко: Проект закону «Про столицю» має пройти громадське обговорення та отримати висновки міжнародних експертів

17.09.2019 14:35

Новий законопроект «Про столицю», що зареєстрували в Верховній Раді, має пройти громадське обговорення та отримати висновки міжнародних експертів. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив на прес-конференції під час форуму Invest in Kyiv Forum-2019, який відбувається в столиці.

«Зареєстрований законопроект «Про столицю» має отримати експертну оцінку Венеціанської комісії, висновки інших міжнародних експертів. Повинне відбутися громадське обговорення. - підкреслив Кличко. – Я переконаний, в такому вигляді цей законопроект ухвалювати не можна! Він руйнує принципи децентралізації і самоврядування, позбавляє киян права обирати владу в своєму місті. А також створить хаос в управлінні столицею. Подібного немає в жодній європейській країні, в жодному європейському місті. - Коли люди не впливатимуть на процеси, що відбуваються в місті, а влада - не відповідатиме перед містянами, бо її призначили», - наголосив мер Києва.

Він підкреслив, що в проекті закону, фактично, йдеться про централізацію влади. 

«Але ж ми ж будуємо демократичну країну! У нас відбулися демократичні вибори Президента. Я вважаю, що саме на таких демократичних засадах і за демократичним законом мають відбутися і вибори в місцеві органи влади», - наголосив мер столиці.