Кличко: Тепер в режимі онлайн можна дізнатися, наскільки забруднене повітря в Києві

06.09.2019 10:54

Тепер в режимі онлайн можна дізнатися про те, наскільки забруднене повітря в тому чи іншому районі Києва, як коливається кількість шкідливих речовин в залежності від напрямку вітру та погодних умов.

Все це можна відслідковувати за допомогою платформи моніторингу якості повітря. Про це мер Києва Віталій Кличко написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook та опублікував відео, що демонструє, як працює ця система.

"Нещодавно фахівці Kyiv Smart City запустили платформу моніторингу якості повітря в столиці. Цей сервіс доступний на порталі https://air.kyivsmartcity.com/. Інформація про якість повітря відображена на інтерактивній мапі і постійно оновлюється", - написав мер столиці.

За його словами, фахівці моніторять ситуацію і фіксують дані на 10 локаціях в усіх районах столиці, у майбутньому мережу  незалежних вимірювальних станцій розширять. 

"Забір повітря здійснюється щоденно. Аналізують його за 8 показниками: формальдегід (CH₂O), діоксид азоту (NO₂), чадний газ (CO), кисень (O₂), вуглекислий газ (CO₂), температура повітря, вологість, атмосферний тиск. Цим сервісом також можуть користуватися контролюючі органи, що опікуються екологічною ситуацією у місті", - зазначив Кличко.