Кличко: Ефективність реформи децентралізації поки що мінімальна

05.07.2019 13:37

Ефективність реформи децентралізації поки що мінімальна. Про це заявив голова Асоціації міст України, мер Києва, Віталій Кличко в ефірі радіо «НВ».

«Сьогодні багато політиків б’ють себе в груди і говорять про успіхи реформи децентралізації. Але, ми поки що ми не відчули  великих змін. Вони, можливо, будуть у майбутньому, якщо місцеве самоврядування відстоюватиме свої позиції. Бо про яку децентралізацію ми можемо говорити, коли, наприклад, 60 відсотків ПДФО столиця віддає в центральний бюджет? Інші міста віддають 40 відсотків. А потім мери йдуть в центральні органи влади і просять гроші на вкрай необхідні інфраструктурні об’єкти», - наголосив Кличко. 

Він зазначив, що є й інші перепони для ефективного управління на місцях. Бо не на всі процеси місцева влада може впливати. Як один з прикладів навів ситуацію із законом про паркування. За словами мера столиці, місцеві громади 3 роки чекали на ухвалення цього документу парламентом. І після його ухвалення вже півроку міста чекають на завершення процесу сертифікації приладів для фіксацій порушень. 

«Без сертифікованих приладів ми не можемо почати наводити лад на вулицях. А насправді, це має бути виключно ініціатива місцевих органів влади. І їх відповідальність. Міста недоотримують багато грошей через такі зволікання. А головне – в нас немає важелів впливати на це», - зазначив Кличко.

Мер столиці також підкреслив, що збільшити бюджет Києва з 18 мільярдів до майже 60 мільярдів гривень вдалося насамперед після впровадження міською владою прозорих конкурсів на оренду приміщень та торгівельних майданчиків.

«Один приклад показовий – кінотеатр "Київ". Багато було чуток, що його нібито хочуть забрати чи продати. Знаєте чому ці скандали були? 47 тисяч гривень в місяць платив у бюджет міста попередній орендар. 2 млн 700 тисяч платитиме новий! При цьому, профіль кінотеатру не буде змінено. Там відбуватимуться кінопокази та фестивалі. І там буде більше кінозалів, ніж було», - наголосив Кличко.