Кличко привітав Зеленського

22.04.2019 12:03

Мер Києва Віталій Кличко привітав Володимира Зеленського з обранням на посаду Президента України.

Кличко зазначив, що новообраний Президент отримав великий кредит довіри, але це - й велика відповідальність перед громадянами, відповідальність за ті кроки і зміни, які втілюватиме глава держави.

"За вас віддала голоси і значна частина киян. Як мер столиці вітаю вас з обранням на найвищу посаду в державі. І від імені київської громади хотів би акцентувати  на тих очікуваннях, реалізація яких стосується змін в життєдіяльності столиці та забезпеченні комфорту її мешканців, - відзначив Кличко. - Перш за все йдеться про посилення місцевого самоврядування. Києву давно потрібен закон про столицю, який дасть реальні можливості киянам впливати на управління і розвиток міста. І підтримка Президента в цьому питанні грає важливу роль", - наголосив мер столиці.

Кличко підкреслив, що фінанси теж є болючою проблемою для подальшого розвитку столиці - зокрема, для оновлення інфраструктури міста.

"Колись 100% ПДФО залишалося в бюджеті Києва, зважаючи на статус столиці, а також - на підвищене навантаження на інфраструктуру міста. Сьогодні ж з бюджету кожного міста України забирають 40% податку на доходи фізичних осіб у Держбюджет. А щодо столиці діє дискримінаційна норма - у нас відраховують 60 відсотків!, - наголосив мер. - А від цього залежить комфорт киян, оскільки ці кошти потрібні нам на ремонт доріг, мостів, на оновлення «втомленого» міського господарства. Тому столиця розраховує на необхідну підтримку глави держави", - сказав Віталій Кличко.

Він побажав Володимиру Зеленському сил і мудрості в ухваленні рішень та втіленні змін, яких від нього очікують українці, що підтримали Зеленського на виборах Президента України.

Також Кличко подякував Президенту Петру Порошенку за розпочаті зміни в державі, за неухильний європейський курс України, досягнення безвізу, за початок процесів децентралізації влади. 

Мер столиці висловив впевненість в тому, що провівши демократичні і вільні вибори, обравши нового Президента, Україна не змінить європейського напрямку свого розвитку. "Наша мета - європейські стандарти життя і демократичні свободи для кожного українця", - наголосив Віталій Кличко.