Кличко зустрівся з українськими та німецькими студентами, які працюють над спільним проектом з моделювання будинків і пам'ятників Києва

12.04.2019 12:55

Мер Києва Віталій Кличко зустрівся зі студентами з університету прикладних наук Йаде (Ольденбург) та Київського будівельно-архітектурного університету. Студенти представили міському голові проект, над яким спільно працюють - моделювання будинків і пам'ятників Києва, а також показали лазерний сканер, за допомогою якого здійснюють таку роботу.

"Я радий, що ви маєте можливість повчитися один в одного, обмінятися знаннями, досвідом, краще дізнатися про іншу культуру. Студентські роки – це найкращий час, щоб відкривати для себе нові горизонти! До того ж, ви освоюєте такий непростий, але важливий напрямок навчання. Дрони, віртуальна реальність, лазери, штучний інтелект, 3d-друк і сканування - новітні технології будівництва та архітектури майбутнього, що вже сьогодні застосовуються на провідних будівельних виробництвах та підприємствах. Коли я був у вашому віці, це звучало як фантастика!"- відзначив Віталій Кличко. 
 
Він розповів, що нещодавно і в Києві використовували унікальну технологію - 3D принтер - для створення пам’ятника українському богатирю Іллі Муромцю. Щоб прискорити процес, який міг зайняти кілька років, талановитий скульптор Володимир Журавель застосував відповідну технологію. 
 
Як зауважив міський голова, сфера, у якій працюють студенти, - трьохвимірні моделі, віртуальна та доповнена реальність пам’яток архітектури - є важливою для збереження об’єктів культури і мистецтва міста. А також - для проведення  реставраційних робіт, охоронних заходів і розвитку туристичного потенціалу Києва.
 
З 7 по 13 квітня група німецьких студентів з університету прикладних наук Йаде (Ольденбург) разом зі студентами Київського будівельно-архітектурного університету беруть участь у спільному проекті в сфері геодезії та лазерного сканування за напрямком «Геодезія та землеустрій». Щорічний проект з обміну працює з 2014 року. Проект спрямований на посилення міжкультурної взаємодії, пошук нових друзів і посилення співпраці між двома університетами. 

Завершать свою роботу студенти уже в Німеччині, де представлять фінальну версію. Також під час зустрічі і спілкування, що відбулося в столичній мерії, студенти презентували Кличку  альбом цікавих дипломних робіт студентів Київського будівельно-архітектурного університету та модель приміщення університету.